[CES 2015] Nawet 6TB w garbie PlayStation 4 i pewny chwyt dla padów od Xboksa One

Strona główna Aktualności

O autorze

Biorąc pod uwagę, że w najnowszych konsolach wszystkie gry instaluje się z płyt na HDD, a też same aktualizacje dla nich to ładnych kilka gigabajtów do dociągnięcia, montowane fabrycznie dyski szybko się zapełniają. Firma Nyko pokazała na CES 2015 jak w stylowy sposób zwiększyć przestrzeń magazynową PlayStation 4, prezentując na targach kieszeń umożliwiającą podłączenie większych oraz tańszych modeli 3,5 cala.

Rozwiązanie nazwane po prostu Data Bank montuje się w tym samym miejscu, w którym schowany jest standardowy dysk 500 GB 2,5 cala. Wystarczy zsunąć wąski błyszczący element obudowy PS4 z napisem Sony, wyjąć zainstalowany pod nim fabrycznie HDD i zamiast tego złączyć z konsolą produkt Nyko. Ponieważ to tylko kieszeń z potrzebnym okablowaniem, dysk umieszczany w środku należy dokupić osobno. Z konsolą działają nawet takie 6TB, więc tylko odpowiednio zasobny portfel będzie stanowił tu przeszkodę. Ceny kieszeni na razie nie ujawniono. Do sprzedaży trafi ona w najbliższych tygodniach.

Wizualnie PlayStation 4 trochę się popsuje, stając się ciut garbatym monstrum, niemniej i tak produkt dość ładnie komponuje się z projektem konsoli. Szkoda, że napis Sony wyrzucono, więc na pierwszy rzut oka robi nam się ze sprzętu Nyko PS4, z migająco ochoczo diodą sygnalizującą pracę dysku. Dla wolących pozostawić urządzenie w nienaruszonym stanie, ale szukających wygodnego sposobu na wklepywanie tekstu z poziomu kontrolera, firma szykuje też mini klawiaturę podpinaną do niego od spodu.

Producent nie zapomina równocześnie o potrzebach posiadaczy Xboksa One, choć tym podmiany dysku w prosty sposób nie może umożliwić. Łatwiej im będzie za to zawsze pozostać w gotowości dzięki stacji Charge Dock Mini z parą akumulatorków ładowanych przez boczny port USB konsoli. Ręce zaś przestaną im się pocić po nałożeniu na pada obudowy z gumowymi uchwytami oraz 17 drobnymi światełkami. Jak z nimi tylko żyć, skoro samo białe podświetlenie przycisku głównego to w mroku zawsze uciążliwość?

© dobreprogramy
s