Chińska promocja Microsoftu

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zaproponował Chińczykom ciekawą promocję. Użytkownicy nielegalnych systemów Windows mogą zaopatrzyć się w oryginalną kopię programu za 50 proc. jego ceny. Warunkiem przeprowadzenia okazyjnej transakcji jest podanie Microsoftowi danych na temat dostawcy ich pirackiej wersji. To część dwumiesięcznej promocji na oprogramowanie Windows XP w wersjach Home oraz Professional. W wypełnianym przed zakupem kwestionariuszu, zainteresowani ofertą użytkownicy muszą podać m.in. informacje dotyczące sposobu pozyskania pirackiego oprogramowania. MS interesuje się tym, czy zostało ono zainstalowane przez producenta komputerów i tak wprowadzone na rynek, czy może instalacji dokonano w sklepie z komputerami, a może był to zakup płyty ze straganu na ulicy.

Inną akcję przeprowadzono w zeszłym roku w Wielkiej Brytanii. Tam użytkowników kuszono darmową wymianą pirackiej wersji na oryginał. Nie wszyscy wiedzą, że podobna akcja miała już miejsce przez długi czas w Polsce. W ramach bezpłatnej usługi Usługi Identyfikacji Produktu Microsoft, zakupione w ciągu ostatnich 6 miesięcy oprogramowanie można było wysłać do biura polskiego oddziału Microsoftu w celu potwierdzenia jego legalności. Takie potwierdzenie wystawiane było pisemnie, a w przypadku gdy przesłany program okazał się być podrobiony, Microsoft gwarantował jego wymianę na oryginalny legalny egzemplarz. Warunkiem było przesłanie wraz z oprogramowaniem kserokopii dowodu zakupu.

Niestety najprawdopodobniej za sprawą wielu nadużyć, aktualnie oprogramowanie sprawdzane w ramach Usługi Identyfikacji Produktu Microsoft jest wymieniane na oryginalne kopie tylko w niektórych przypadkach. Szczegóły tej oferty znajdują się na www.microsoft.com/poland/piratnie

© dobreprogramy
s