r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Darmowa gra Play to Cure: Genes in Space pomaga naukowcom walczyć z rakiem

Strona główna AktualnościROZRYWKA

Zastanawialiście się kiedyś, ile dobrego by można zrobić, gdyby zamiast grać w gry zająć się czymś bardziej pożytecznym? Brytyjscy naukowcy z Cancer Research UK podeszli do sprawy od drugiej strony. Jakiś czas temu we współpracy z Amazonem, Facebookiem i Google zorganizowali Game Jam, by opracować grę na urządzenia przenośne (w końcu są coraz bardziej popularne), mającą im pomóc walczyć z rakiem. Darmowy projekt Play to Cure: Genes in Space zadebiutował w Play oraz App Store.

Pozornie dostajemy prostą w założeniach produkcję. Statek kosmiczny, który można z czasem usprawniać za zyskiwane w kosmosie fundusze, lata po galaktyce, zbierając cenny surowiec Alpha, a po drodze eliminuje też asteroidy. Czego jednak gracz nie widzi to fakt, że podąża po ścieżkach wygenerowanych na bazie prawdziwych danych, pochodzących z badań nad rakiem, przy okazji je analizując. Za każdym razem, kiedy jesteśmy w zasięgu sieci 3G lub WiFi, gra pobiera nowe do ustalenia trasy przelotu.

r   e   k   l   a   m   a

Jak to pomaga komukolwiek? Bawiąc się w wolnym czasie, odkrywamy zmiany genetyczne, pozwalające badaczom kontynuować prace nad znalezieniem ratunku dla osób dotkniętych chorobą. Naukowcom w normalnych warunkach analiza zajmuje godziny, a gracze, których na świecie jest całe mnóstwo, mogą dokonać jej w kilka minut.

© dobreprogramy

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.