Delta Loop na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Delta Loop - darmową, dynamiczną strzelaninę 2D będącą klonem uznanej już wieki temu przez miliony graczy na całym świecie kultowej gry Asteroids.

Ten tytuł to kolejny dowód na to, że podróże w przestrzeni kosmicznej połączone z misją totalnej eksterminacji to tematyka ponadczasowa nie będąca w stanie nigdy się znudzić, ani też przeminąć.

Oprócz sporych umiejętności zręcznościowych i kompletnej rąbanki bez opamiętania przyda się odrobina strategii i pomyślunku. Wszystko za sprawą występującego w grze systemu zakupów z jakim zetkniemy się pomiędzy misjami. Ulepszenie naszego pojazdu następuje poprzez dozbrojenie go w bomby, lasery oraz chmury plazmowe. Przede wszystkim jednak ulepszenie polega na odpowiednim dozbrojeniu działa głównego.

Wszystkie transakcje należy odpowiednio rozplanować w stosunku do zawartości portfela, ponieważ źle zagospodarowane środki mogą przyczynić się do niepowodzenia w kolejnym układzie. Nawet najlepsze umiejętności zawodzą, gdy dodatkowy arsenał w trakcie rozgrywki zaświeci pustkami.

Ponadto gra posiada cztery stopnie trudności, rozbudowany system punktacji, awansu i osiągnięć. Prezentuje również wiele rodzajów przeciwników oraz innych bonusów, o które zawsze warto powalczyć dla lepszego efektu w starciu z armią statków nieprzyjaciela. Nie brakuje tu również widowiskowych wybuchów, wystrzałów i spektakularnych eksplozji.

Przejrzyste zasady gry, niezmienna od lat fabuła związana z wykończeniem w możliwie najkrótszym czasie jak największej liczby wrogich jednostek, zacięta walka w morzu pocisków czy bonusowa runda na zakończenie każdego układu to niezmienne i na trwałe już zapisane dla gier tego gatunku standardy, z którymi zetkniemy się również w Delta Loop.

Grę Delta Loop można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Strzelanki.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy
s