Double Commander Double Commander 0.9.7 Beta

Strona główna Windows Akcesoria Menedżery plików
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Double Commander to darmowy i zarazem rozbudowany menedżer plików, będący doskonałym zamiennikiem dla systemowego Eksploratora Windows, a także alternatywą dla najpopularniejszego obecnie programu Total Commander.

Program posiada przyjazny i czytelny interfejs użytkownika, składający się z dwóch identycznych paneli za pomocą których możemy wykonywać niemal wszystkie najważniejsze operacje na plikach i folderach. Ponadto znajdziemy w nim paski narzędzi umożliwiające między innymi przełączanie się pomiędzy poszczególnymi partycjami i napędami optycznymi, wyszukiwanie plików, rozpakowywanie / archiwizowanie danych (ZIP, TAR, BZ2, GZ, TGZ, TBZ) oraz uruchamianie zdalnego terminala z poziomu systemu operacyjnego.

Warto dodać, że Double Commander obsługuje skróty klawiszowe, kodowanie Unicode oraz wtyczki Total Commandera, a także posiada wbudowany edytor tekstu i moduł do obliczania sum kontrolnych. Oprócz tego został wyposażony w zaawansowanego klienta FTP, menedżera połączeń sieciowych oraz przeglądarkę plików tekstowych, binarnych i heksowych.

Double Commander to nie tylko menedżer plików, ale również prosty kreator do tworzenia skrótów i odnośników oraz narzędzie porównujące zawartość dwóch plików lub katalogów. Aplikacja oferuje też możliwość łączenia i dzielenia plików na fragmenty, otwieranie katalogów w osobnych zakładkach oraz wykonywanie innych, nie mniej złożonych operacji na plikach. Menedżer posiada wszystkie najważniejsze funkcje, które są niezbędne przy kopiowaniu, przenoszeniu, edytowaniu, a także usuwaniu całych zawartości danych znajdujących się na dysku twardym lub w innym urządzeniu przenośnym USB.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Lekkki, prosty i chyba najlepszy
Brak
ocena użytkownika
28.10.2016 10:59 • Recenzja do wersji 0.7.5 Beta

Bardzo lekki i łatwy w ustawieniach menadżer plików. Jak dla mnie jest najlepszy i od lat go używam.

Na platformę linuks i na windę
Brak
ocena użytkownika
13.05.2016 12:19 • Recenzja do wersji 0.7.1 Beta

Wtyczki TC obsługuje tylko w wersji na windę , swietnie wspomga prace na każdym linuksie , masowa zmiana nazw plików rewelacyjna,myślałem że TC robi to wspaniale ale DC pobija go pod kazdym względem.W pełni konfigurowalny , można odpalić z uprawnieniami root i zwykłego usera.