Internet Explorer i Adobe Reader atakowane najczęściej

Strona główna Aktualności

O autorze

Firma M86 Security Labs w swoim półrocznym raporcie na temat zagrożeń sieciowych umieściła zestawienie najczęściej wykorzystywanych luk w programach komputerowych. Raport objął okres od stycznia do czerwca 2010 roku.

Wśród piętnastu najpopularniejszych podatności znalazły się cztery dotyczące Acrobat Reader i pięć występujących w przeglądarce Internet Explorer. Pozostałe często atakowane aplikacje i biblioteki to Microsoft Access Snapshot Viewer, Real Player, Microsoft DirectShow, SSreader i AOL SuperBuddy. M86 Security Labs zwraca uwagę, że zdecydowana większość z wykorzystywanych przez atakujących dziur, została załatana dłuższy czas temu. Pokazuje to jak nadal niedoceniana jest kwestia aktualizacji oprogramowania.

Raport zwraca też uwagę na rosnącą liczbę ataków wykorzystujących luki w Javie. Najczęściej używane są strony internetowe, które za pomocą iframe lub JavaScriptu przekierowują ofiarę na stronę zawierającą szkodliwy aplet Javy.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieDetroit: Become Human będzie najważniejszą premierą maja. Już graliśmy