Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Jak nas okradają cz. 2: Zarabiaj w internecie!

Zarabiaj w internecie

Buxy - absolutny hit wśród internautów. Bardzo łatwy spory zarobek. Ale czy na pewno? Okradają nas, ale niekoniecznie z pieniędzy, ale głównie z czasu. Podobnie jest z tymi reklamami wysyłanymi na maila.

Jakiś czas temu mój brat się w to bawił, jednak jak się okazało to niezbyt opłacalny interes, jeśli samemu się nie zainwestuje kasy.

Jak to działa?

Zasada jest prosta: zakładamy konto na PayPalu, aby mieć na co wpłacać ewentualne zarobki. Później szukamy sobie "buxa", zakładamy konto i uzależniamy się od tej strony wchodząc na nią co dziennie i klikając reklamy, za co zarabiamy parę groszy.

Serwis wyświetlający reklamy dostaje kasę od sponsorów, których reklamy mają oglądać użytkownicy.

Kiedy opłaca się marnować czas

Kiedy mamy go wystarczająco dużo. Zarobki nie są zbyt duże.

Gdzie tu haczyk?

Okazuje się, że to często iście opłacalny interes dla oszustów. No może nie wszyscy to od razu oszuści i złodzieje, ale zazwyczaj zdziercy.

"Wirtualna gotówka"
Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie kasy przez założycieli takich serwisów jest użycie nazwy "wirtualna gotówka". Czym się różni od tej "realnej"? Wartością: np. "wirtualne" 1zł to np. "realne" 10gr.

A więc myślimy, że już zarobiliśmy 50 zł, a tu marne 5 zł, które zbieraliśmy miesiąc.

Najczęściej użytkownik dowiaduje się o tym przy próbie wypłaty, albo dogłębnym analizowaniu regulaminu, do czego szczerze zachęcam. Takie oferty najczęściej kuszą wysokimi zarobkami (na poziomie 10 groszy od reklamy)

"Przykro nam, brak ofert na dziś"
Takie serwisy wyjątkowo szybko zwijają się z "rynku". Średnie zarobki, przez co nie budzą podejrzeń. W regulaminie nie ma specjalnie żadnych haczyków. Jak to działa? Zbieramy sobie kasę, a tu nagle brak reklam do wyświetlenia... I nie ma jak nazbierać do wymaganego minimum do wypłaty.

"Proszę kupić konto Premium"
Kolejną pułapką może być przymus kupna konta premium. W różny sposób zmuszają do kupna premium. A to właśnie brak reklam dla darmowego konta, a to potrzebne konto premium do wypłaty pieniędzy (tu akurat często jest możliwość wykupienia go za zarobione pieniądze).

"Pieniądze są do wydania tylko na naszym serwisie"
O co chodzi? Po prostu - nie możemy wypłacić pieniędzy, tylko wydać na... Własne reklamy na tym serwisie.

Na takich serwisach najczęściej oglądamy reklamy innych buxów, a konkretniej - reflinki, albo strony, na których chwalą się swoimi zarobkami i kuszą do dołączenia do ich armii zwerbowanych, by mogli zarobić jescze więcej.

Zwyczajni złodzieje

Po prostu - nie wypłacają.

Przeciągacze

Przeciągają wypłaty tak długo, że aż się odechciewa dalszego klikania. Zazwyczaj to wygląda tak, że po zażądaniu wypłaty chcą, aby dalej klikać, bo jak się przestanie, to nie wyślą.

Wredne linki

Zazwyczaj na takiej stronce trzeba wytrzymać od 10 sekund do minuty (licząc od końca załadowania strony). Jednak niektórzy reklamodawcy od razu przekierowywują na swoją, bez pośrednika, przez co nie zalicza reklamy. Na wielu serwisach jest to zabronione, szczególnie tych legalnych i nieoszukujących.

Weterani, czy oszuści

Ktoś, kto siedział w tym dłużej z pewnością spotkał się z wieloma "weteranami", którzy zarobili na reklamach tysiące, a nawet dziesiątki tysięcy dolarów w ciągu roku. Czy to prawda? Jaki jest ich sekret?

Przede wszystkim konta premium. Posiadacze płatnego (co za ironia - płacić, żeby zarabiać) konta zarabiają średnio 10%-50% więcej (tzn zamiast 0,01$ - 0,012$, albo 0,015$), oraz często mają więcej reklam na dzień.

Ale to nie wszystko. Warto zwerbować armię sługusów, za pomocą tzw. reflinków. Zaprasza się znajomych i nieznajomych kusząc łatwym zarobkiem. Podczas rejestracji podają twój nick, i już zarabiasz na nim kasę: czasem dają jakieś 0,5$ na start, czasem dopiero gdy zaproszony zarobi już 1$. Często również serwis oferuje jakieś 10% zarobków zaproszonego, tzn. zaproszony dostaje całość, a my dodatkowe 10%.

Milionerem też nikt nie zostanie żerując na jednym serwisie. Żeby zarobić jakieś konkretniejsze pieniądze trzeba działać na kilku buxach jednocześnie.

Ale nie o tym ten tekst, lecz o oszustwach. Ci sami weterani często zawyżają swe zarobki, lub zawyżają możliwości zarobkowe na buxach, do których oferują linki. W ten sposób rzeczywiście sami zarabiają dużo, ale oszukując przy tym innych.

Tacy weterani, czy jak ich nazwać często zakładają stronki gdzie instruują innych jak wypełniać formularze, przy okazji każąc wpisać siebie jako referrera (polecającego). Niby legalnie, ale jednak nie informuje nieświadomego chętnego o tym, że czerpie z niego zyski.

Opłacalność

Czy to się faktycznie opłaca? Jednym z najbardziej znanych, legalnych i uczciwych buxów jest neobux.com. Pojawiają się 4 linki dziennie warte 0,01$, a więc dzienny zarobek to 0,04$, czyli ok. 12 gr dziennie, 3,6zł miesięcznie. Z perspektywy czasu jaki trzeba czekać na uzbieranie minimum, trzeba jednak powiedzieć, że jeśli się samemu zbiera, bez poleconych, to mając własne zarobki moim zdaniem szkoda czasu, mimo, że to tylko kilka minut. bux.to oferuje trochę wyższe zarobki, bo 0.1$ dziennie, a sądząc po tym, że jeszcze działają, to są legalni.

Najbardziej się opłaca zarabiać na kilku buxach jednocześnie. Nie znalazłem w żadnym regulaminie takiego zakazu.

Inne formy "zarobków"
Inną formą zarabiania jest rozsyłanie maili z informacją o łatwym zarobku: Trzeba przesłać na numery kont w mailu po 20 zł, a następnie do listy dopisać swój numer i przesłać dalej. Jaka pewność, że te numery nie należą do jednej i tej samej osoby, która znalazła sobie kilkaset adresów mailowych i wysłała do nich swoje numery kont? Oczywiście można liczyć na szczęście, że ci, do których się wysłało wpłacą nam pieniądze.

Wszystko było by dobre, gdyby nie fakt, że jest to reklamowane jako "pewny" zarobek.

Nawiązanie do części pierwszej

Zmiany w regulaminie

2. Pobierając program użytkownik zawiera z Licencjodawcą umowę na czas nieokreślony z możliwością jej zakończenia w dowolnym momencie przez i z 14 dniowym wypowiedzeniem przez administratora.
Teraz dają 14 dni wyprzedzenia. Postęp jest.

Koszt dostarczenia kodu aktywacyjnego za pomocą telefonu komórkowego (SMS) to 4 zł + VAT (4,88 z vat).
4 zł! Co dziwniejsze, kwota ta została pogrubiona i napisana liczbą.

Sama aplikacja nie robi niczego więcej, ale 4 zł brzmi lepiej niż 23. Co więcej, udało mi się go uruchomić. na początku sprawdza obciążenie minimalne i maksymalne. Dodatkowo program trochę grzebie w rejestrze wyrzucając zbędne bzdety, ale standardowo dostępne w systemie. Nie robi nic, czego zwykły szary użytkownik nie potrafiłby zrobić z poradnikiem. Zmiany w szybkości działania systemu w maszynie wirtualnej nie zauważyłem. Niestety.

Mimo wszystko 4 zł to koszt o wiele mniejszy niż 23 zł, ale mimo wszystko nadal program robi to, co inne robią za darmo. 

Komentarze

0 nowych
  #1 22.10.2010 14:58

Duzo ciekawych informacji, ale szkoda, ze wykonales dokladnej analizy jakiegos serwisu. Jednoczesnie wysmiewajac go i wytykajac wszelkie bledy. Tego typu wpisy bylyby o wiele lepsze.

corrtez   12 #2 22.10.2010 16:10

Jak dla mnie to strata czasu... Lepiej chyba zajác sie czyms pozyteczniejszym...

luqass   13 #3 22.10.2010 17:03

swojego czasu z bux.to wyplacilem 50$ :-)

fiesta   15 #4 23.10.2010 01:12

@Razi thx za przemyślane ostrzeżenia, czekam na następne. Oczywiście mnie one nie dotyczą, gdyż wolę sam "ubrudzić" sobie ręce pracą w celu pozyskania gotówki. A filozoficzne przemyślenia Fredka Kiepskiego w stylu:
"Jak tu zarobić, żeby się nie narobić"
raczej do mnie nie przemawiają :).
Jednak głupich (a szczególnie w sieci) nie brakuje (ponoć ich nie sieją, a mnożą się jak najęci ;) ).
Każdy wpis ostrzegający przed naciągaczami jest cenny.

  #5 29.11.2010 16:42

Witam, celowo się nie podpisałem, bo nie chcę tu reprezentować swojej osoby, a pewien pogląd na sprawę...

Nie zgodzę się z tym, że osoby zarabiające na poleconych poprzez zachęcenie ich do zarabiania na takich serwisach informując lub nie, że sami mają z tego zysk - nazywasz ich oszustami...

Ale... Co dokładnie robi taka osoba? Wkłada swój czas i wysiłek w przekonanie swojego poleconego, aby zaczął zarabiać na siebie i niego (niezależnie czy mówi co on z tego będzie miał czy nie) - czyli jest to nic innego jak akwizycja, co jest w erze kapitalizmu obecne na każdym niemal kroku.

Dlaczego przedstawiciel banku przekonujący klientów do inwestycji/kredytu w jego banku jest dobrym biznesmenem, a przecież nie informuje klienta, że ma procent od jego zysków czy też rat za kredyty - on też jest oszustem?

Nie - i osoba tworząca stronę zachęcającą do zarabiania w internecie i zyskująca w ten sposób wynagrodzenie ze swoich poleconych nikogo nie oszukuje - dostaje słuszne wynagrodzenie za włożoną pracę i tyle. Myślisz, że to tak hop-siup i kiesa pełna? Nie - raz, że są ograniczenia tego systemu, dwa, że zdobywanie i rozbudowywanie siatki poleconych wymaga nakładu pracy, a za pracę nalezy się wynagrodzenie. Ktoś kto przekonywałby innych do zarabiania (nie ważne w jakij formie) a sam z tego zysku nie miał - w obecnej erze biznesu byłby zwykłym idiotą.

Razi   7 #6 18.12.2010 19:17

@anonim: nie nazwałem ich oszustami przecież, tylko że nie informują o tym. Pisałem że często zawyżają swoje rzekome zarobki. A im większe zarobki na screenach, tym bardziej kusi. A potem wielkie rozczarowanie po 6 miesiącach codziennego rytuału klikania w linki.

  #7 02.04.2014 06:15

Wszyscy chcą zarabiać w Internecie mogą śledzić w ten sposób, że są sharing.I Próbuję też zarobić dodatkowe pieniądze z
OPCJE binarne Hedging Strategia .

  #8 18.04.2015 23:27

@luqass: Witam

Chciałabym podzielić się kilkoma stronami, na których można dorobić kilka groszy. Nie powiem milionów się nie zarobi, ale zawsze coś.
Przynajmniej moim zdaniem.
Chciałabym również podkreślić, że ilość zarobionych pieniędzy jest uzyskana tylko poprzez klikanie na reklamy czyli BEZ płatnych zadań, BEZ poleconych osób, BEZ płatnych zapisów.
W skrócie za samo oglądanie reklam a co ważniejsze bez wkładu własnego.
Poniżej przedstawiam linki do stron od moim zdaniem najlepszej:

1. http://centrumreklamy.com/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 5 zł 06 gr

2. http://zielonymail.com/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 2 zł 70 gr

3. http://zlotoweczka.com/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 1 zł 89 gr (tylko tutaj jest trochę klikania)

4. http://imperiumreklamy.com/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 1 zł 77 gr

5. http://swiat-reklam.net/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 1 zł 45 gr

6. http://pulsreklamy.pl/pages/index.php?refid=uchachtai

zarobiłam 1 zł 32 gr

Na tych stronach jestem zapisana od marca 2015r i uważam że za samo klikanie w reklamy nie jest tak źle

Zapisałam się jeszcze do v24.bz , carmenclick , ekasaorg ale tu zanim komuś polecę muszę lepiej sprawdzić bo efektów jakoś nie widzę większych

  #9 17.12.2016 20:20

Ja od kilku lat zarabiam na klikaniu reklam i tworzeniu kampanii reklamowych zainteresowanych prowadze do linku https://www.paidverts.com/ref/jacek11

  #10 31.03.2017 20:13

Chcesz zarobić bardzo duże pieniądze? Bez żadnego klikania reklam i siedzenia godzinami przed komputerem. Najnowszy projekt prosto z Tokyo
polegający na dotacjach PeerTooPeer czyli bezpośrednio z konta na konto bez ingerencji jakiejkolwiek firmy czy organizacji więc nikt nie jest w stanie
go nagle zamknąć. Należę do jednego z najlepszych zespołów w tym projekcie dzięki temu zawsze możesz liczyć na nasze wsparcie.
Czas w jakim pokarzę Ci jak zarobić ogromne pieniądze nie przekroczy 20 minut a tutaj liczy się jak najszybsza reakcja z Twojej strony
bo możesz być na szczycie więc nie czekaj i zacznij zarabiać już teraz.
Więcej informacji na mailu: lukasz.owcarz003@gmail.com