r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Kolejne problemy Samsunga: Greenpeace chce powrotu Galaxy Note 7

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

fot. Pablo Blazquez / Greenpeace

Podczas wczorajszej konferencji Samsunga, na której zaprezentowany został nowy Galaxy Tab S3 i Galaxy Book, doszło do incydentu, który zakłócił przebieg wydarzenie. Na scenie pojawił się mężczyzna z transparentem, jednak szybko został on poproszony o jej opuszczenie przez Davida Lowesa, europejskiego szefa marketingu Samsunga, który stwierdził, że protestujący osiągnął swój cel.

Nie były to jednak jedyne problemy organizacyjne, z jakimi borykał się wczoraj Samsung. Protestujących nie zabrakło także przed budynkiem, a nawet na jego dachu. Dziś wiemy już więcej na temat protestu – został on zorganizowany przez hiszpański Greenpeace. Jego celem było zwrócenie uwagi na negatywny wpływ na środowisko, jaki wywrzeć ma utylizacja wadliwych smarfonów Samsung Galaxy Note 7.

r   e   k   l   a   m   a

Według Greenpeace'u, Samsung nie tylko rażąco naruszył standardy bezpieczeństwa, ale także planuje zmarnować zasoby naturalne, jakie zostały wykorzystane do produkcji milionów Note'ów 7 poprzez ich utylizację. Zamiast tego organizacja proponuje działanie zgodne z hasłem Rethink, reuse, recyckle i żąda, aby Samsung przetworzył i wykorzystał materiały.

Na akcję szybko zareagowała ochrona: najpierw protestującym odebrano transparenty, jednak już chwilę później kilkumetrowa płachta przesłoniła fasadę Palau de Congressos de Catalunya, w którym trwała konferencja Samsunga. Ten w końcu także został zdjęty, zaś protestujących odeskortowano poza teren.

Przedstawiciele Samsunga odnieśli się do incydentu w komunikacie, jaki trafił do stacji CNBC, jednak poza standardowymi zapewnieniami o podwyższeniu standardów testowych i najwyższym priorytecie, jakim ma być troska o bezpieczeństwo klientów, wnosi on niewiele nowego. Korporacja nie potwierdziła wciąż plotek o powrocie Note'a 7 w odnowionej wersji, co stanowiłoby spełnienie postulatów Greenpeace'u.

© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.