Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Skyperious

Skyperious to narzędzie do zarządzania archiwum Skype. Sam Skype tak jak i tlen.pl przechowują swoje wiadomości w bazie SQLite.

Projekt powstał dwa lata temu a jego możliwości są zaskakująco duże. Program potrafi nie tylko otwierać, przeglądać i edytować archiwum lecz porównywać i scalać dwa lub więcej archiwa w jedno. Jest to zwłaszcza przydatne gdy zachowaliśmy stare archiwum i zapomnieliśmy je podmienić po reinstalacji systemu Windows. Program jest prosty szybki i wygodny w obsłudze. Scalanie odbywa się niemal automatycznie, jednak autor radzi uprzednio utworzyć kopie bazy i wyłączyć Skype.

Możliwa jest też edycja dowolnej tabeli, import kontaktów z pliku CSV oraz export archiwum w postaci pliku HTML który posiada statystyki m.in o przesłanych plikach i ich pojemności, ilości wiadomości, długości rozmów, a wszystko to i wiele więcej można zobaczyć w formie graficznej.

Program jest niewielki i napisany w Python, stworzony na zasadzie open source i licencji MIT. Skyperious dostępny jest w architekturze 32 i 64 bitowej.

Żródło jak i sam program znajdziemy na stronie projektu 

oprogramowanie

Komentarze

0 nowych
  #1 31.07.2013 15:18

:/ właśnie jestem po reinstalce systemu... oczywiście nie zrobiłem backupu historii skypa ah.

Mekotron   11 #2 31.07.2013 15:31

Jeszcze nie wszystko stracone, użyj EasyRecovery http://www.dobreprogramy.pl/EasyRecovery-Professional,Program,Windows,11721.html lub innego programu odzyskującego pliki, aby odzyskać archiwum przywróć plik main.db który znajduję się tu x:\Users\konto-windows\AppData\Roaming\Skype\konto-skype\