Mistrzostwa Intel Extreme Masters 2017 rozpoczęte! Zobacz, co już teraz możesz zastać w Spodku

Strona główna Aktualności
image

O autorze

Zagorzali fani League of Legends, CS:GO oraz Starcrafta II czekali na to wydarzenie od dawna. Finały mistrzostw Intel Extreme Masters ponownie odbywają się w Katowicach, ale po raz pierwszy rozdzielone zostały na dwa weekendy. Pierwszy z nich właśnie się rozpoczyna. Dzisiaj i jutro Spodek wypełni się graczami, którzy o tytuł mistrza ścierać będą się w League of Legends. Widzowie już od wczesnych godzin rannych tłumnie napływają do katowickiego Spodka.

Chociaż imprezę podzielono na dwa tygodnie głównie z powodu długości kolejek, które dotychczas formowały się nawet od godzin nocnych, już teraz widać, że zainteresowanie i tak jest na tyle duże, że w kolejce do wejścia przyjdzie nam nieco postać. Lepiej sytuacja wygląda w przypadku osób, które dysponują biletem wcześniejszego dostępu, jednak również one muszą spodziewać się kolejki sięgającej aż do przejść podziemnych przy rondzie.

Kiedy już jednak dostaniemy się do środka, jakie atrakcje można dziś tu zastać? Pierwsze wydarzenie na głównej scenie to mecz pokazowy, który rozpocznie się już o godzinie 12.00. Poprzedzi oficjalną ceremonię rozpoczęcia, na którą organizatorzy zapraszają o 13.30. Później rozgrywki fazy grupowej LoL: o 14.00 rozpocznie się mecz grupy A, zaś grupy B o godzinie 17.30. Na półfinały i finał przyjdzie poczekać do jutra. Dziś Hong Kong Esports zmierzy się z H2K, a G2 Esports z Unicorns of Love.

Pomimo tłumów w korytarzach Spodka, każdy kto będzie chciał dostać się na widownię z pewnością nie poczuje się zagubiony, dzięki świetnemu oznakowaniu oraz serdecznej i pomocnej obsłudze. Nie należy się również obawiać o przekąski: w korytarzu znaleźć można ich wiele.

Inne atrakcje to stoiska firm, które prezentują swoje produkty przed wejściem na główną salę. Skorzystać można z promocji i nieco taniej kupić na przykład karty graficzne lub wyposażyć się w gadżety z ulubionych gier. Znaleźć można również sklepy z garderobą, a w nich zaopatrzyć się w koszulkę ulubionej drużyny, by później z pełnym zaangażowaniem kibicować jej podczas finałów.

Dużym zainteresowaniem cieszą się także ogromna adaptacja Pacmana, w której kontrolerem jest wielki pałąk w praktyce wymagający zaangażowania obydwu rąk do obsługi oraz symulator kolejki górskiej wykorzystujący gogle wirtualnej rzeczywistości i ruchomy fotel, odzwierciedlający przechylenia i wibracje.

Od pierwszych godzin organizowane są konkursy. Gadżety ze stoisk MSI trafiły do już do zwycięzców, ale to dopiero początek. Nie zabrakło również cosplayerek, bez których klimat tego typu imprez z pewnością nie byłby taki sam.

Niezdecydowani nie powinni mieć już wątpliwości, że warto zajrzeć do katowickiego Spodka. Jeśli jednak nie mają takiej możliwości, zawsze pozostaje opcja śledzenia oficjalnych transmisji z rozgrywek, które znaleźć będzie można zarówno na kanale YouTube, Twitchu, stronie turnieju, jak i Facebooku. Do zobaczenia!

© dobreprogramy