Monokrome na weekend

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Monokrome - darmową pozycję, która powinna przypaść do gustu fanom takich tytułów jak Half-Life czy Portal. Mamy do czynienia z logiczną produkcją FPP, w której wcielamy się w ostatniego ocalałego po niespodziewanym i niewyjaśnionym buncie robotów.

Zagadkę wydarzenia przyjdzie rozwikływać przebijając się przez zrujnowany kompleks naukowy pełen ciał pracowników, krwi, gruzu oraz sześcianów o specyficznych właściwościach. Właśnie one stanowią kwintesencję rozgrywki umożliwiając również przedostawanie się do kolejnych układów.

Nasza postać dysponuje na prawej dłoni specjalną rękawicą pozwalającą wchłaniać różnokolorowe energie celem przenoszenia ich na kostki wykonane z tytułowego monokromu. Fioletowa umożliwia przyklejanie ich do ścian lub też samemu chodzenie po ścianach jeśli tylko istnieje możliwość pokrycia energią sześcianu większej powierzchni. Niebieska ładuje kostki polem siłowym, które okresowo pulsuje przestawiając przedmioty dookoła oraz niszcząc szklane zapory. Żółta z kolei czyni sześciany lotnymi umożliwiając ich podnoszenie co przydaje się, gdy konieczne jest zwolnienie ciężaru z konkretnej platformy.

Produkcja zmusza do główkowania nie tylko nie dając rozwiązania danej sytuacji jak na dłoni, ale dodatkowo rozkładając konkretne mechanizmy, które należy w specjalny sposób aktywować, by móc przedostać się do kolejnych lokacji. Należy również pamiętać, by niepotrzebnie nie marnować energii i starać się przewidywać kolejne ruchy. Często nieprzemyślana akcja może zmusić nas do powtarzania poziomu od nowa, a to może wyczerpać cały nasz zapas środków niezbędnych do kontynuowania misji.

Monokrome ma ciekawy scenariusz, a wszelkie dialogi, jak na amatorskie przedsięwzięcie, zostały starannie nagrane. Ponadto gra została dopracowana w szczegółach i szybko wciąga. Te aspekty, a także wiele innych, które odkryjemy w trakcie gry z pewnością spowodują, że pozycja zainteresuje sporą rzeszę graczy.

Grę Monokrome można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Logiczne.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy

Komentarze