reklama

NVIDIA udostępnia demko technologii FaceWorks

Strona główna Aktualności

O autorze

Miłośnik gier komputerowych, konsolowych i nowych technologii, zwłaszcza owoców azjatyckiej myśli technicznej. Recenzent, czasem doradca oraz fotograf, zawsze otwarty na innych ludzi. Filolog.

Kiedy NVIDIA przeprowadzała pierwsze demonstracje technologii FaceWorks, obecna na nich publiczność była zaskoczona, jak realistycznie będą mogły prezentować się twarze postaci w nadchodzących grach. Oczywiście pojawiły się głosy, że to jeden wielki przekręt i na taki poziom graficzny jeszcze długo poczekamy, na co firma zareagowała udostępniając do pobrania demko dla wszystkich komputerowców z odpowiednio mocnymi zestawami.

Wirtualny Ira będzie stroił miny w takich warunkach, jakie mu dobierzemy. Mimika aktora wcielającego się w postać została skrzętnie wyłapana w specjalnym laboratorium Instytutu Kreatywnych Technologii przy Uniwersytecie Karoliny Południowej, umożliwiajacym dokładne komputerowe odwzorowanie bohaterów niemal co do milimietra i to bez potrzeby stosowania żadnych znaczników, ani specjalnego makijażu. NVIDIA przedstawia demko jako swoje, ale po części odpowiedzialne jest za nie również Activision, szykujące na listopad nową strzelankę Call of Duty: Ghosts. Prezentacja tytułu odbędzie się 21 maja na konferencji Microsoftu — zobaczymy Irę w pełnej okazałości?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama