reklama

Nowe Transformery pokonają Surface'a mocą, ale niekoniecznie ceną #Computex

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

ASUS konkuruje nie tylko z MacBookami. Chwalone za wysokiej jakości konstrukcję komputery 2-w-1 Surface też będą miały potężnych konkurentów. Transformer 3 i Transformer 3 Pro, zaprezentowane właśnie w Tajpej, wykorzystują bardzo podobne rozwiązania i nie ma najmniejszych wątpliwości, przeciwko komu zostały wymierzone.

Transformer 3 Pro to bezpośredni konkurent modelu Surface Pro 4. Obudowa o grubości 8,35 mm została skonstruowana tak, by była sztywna i bardzo odporna. Ekran o przekątnej 12,6 cala (2880 × 1920) został przykryty Gorilla Glass i zapewnia komfortowe oglądanie obrazu nawet pod kątem 170 stopni. Zestaw uzupełnia podświetlana klawiatura ze skokiem klawiszy na poziomie 1,4 mm, dostępna w czterech kolorach.

Transformera 3 Pro (T303) można kupić z procesorem i7 Intela, 16 GB RAM-u i terabajtowym dyskiem SSD. Urządzenie jest co prawda hybrydą i ma odpinaną klawiaturę, ale jego podstawową zaletą jest moc obliczeniowa, a świetnym dodatkiem bogata kolekcja portów – USB typu C, USB 3.0 i HDMI. Z tyłu znalazła się 13-megapikselowa kamerka. Jeśli to wciąż za mało, do Transformera można dokupić stację dokującą z Ethernetem, VGA, czytnikiem kart i kolejnymi portami USB, a także rysik odczytujący 1024 poziomy nacisku. Cena Transformera 3 Pro zaczyna się od 999 dolarów.

Podstawowy Transformer 3 (T305) nie będzie miał tak imponującej specyfikacji, ale za to będzie o 200 dolarów tańszy. Ta wersja ma identyczny ekran jak Pro, cztery głośniki firmy Harman Kardon, które zmieniają rozłożenie kanałów stereo zależnie od tego, jak trzymamy urządzenie, do 8 GB RAM-u, procesor Intela 7. generacji i dysk SSD o pojemności do 512 GB. Jego obudowa ma zaledwie 6,9 mm grubości i waży 695 gramów. Metalowa, świetnie wykończona obudowa daje poczucie obcowania z produktem luksusowym, mimo że nie jest to najwyższa półka.

Do Transformera 3 można dokupić identyczne akcesoria, jak do wersji Pro. Został też wyposażony w czytnik linii papilarnych.

Podstawowa wersja Surface Pro 4 kosztuje 899 dolarów. Transformery nie będą zauważalnie tańsze, a cena zależeć będzie też od akcesoriów, ale na pewno są nowocześniejsze i mocniejsze. Surface Pro 4 jest grubszy od odpowiadającego mu Transformera 3 Pro i wciąż używa procesorów 6. generacji.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama