Nowości Symanteca

Strona główna Aktualności

O autorze

Symantec zaprezentował nowe wersje produktów z linii Norton - w tym m.in. uaktualniony Norton AntiVirus 2005 oraz Norton Personal Firewall 2005.

Aplikacje wyposażono w kilka nowych, ciekawych funkcji - warto tu wymienić choćby dostępny w programie antywirusowym mechanizm QuickScan, czyli 30-sekundowe skanowanie, pozwalające na błyskawiczne sprawdzenie, czy w systemie aktywny jest wirus, robak czy koń trojański. Nowością jest także system Internet Worm Protection - umożliwia on skuteczne powstrzymanie robaków rozprzestrzeniających się automatycznie (wyszukujących podatne na atak komputery poprzez skanowanie adresów IP - tak działały m.in. Blaster i Sasser).

"To rozwiązanie zaprojektowano tak, by Norton AntiVirus 2005 mógł zatrzymywać wszystkie 'następne Blastery' - dlatego zaimplementowaliśmy do niego mechanizm blokowania portów znany z Norton Personal Firewall" - tłumaczy Kelly Martin, product manager linii Norton AntiVirus.

Uaktualnienia doczekał się również Norton Personal Firewall - w wersji oznaczonej 2005 znajdziemy m.in. mechanizm ułatwiający przesyłanie cennych informacji do 'zaufanych' stron (np. serwisów bankowych) i, jednocześnie, automatycznie blokujący wysyłanie danych do stron 'podejrzanych' - przedstawiciele Symanteca mówią, że ma to pomóc w walce z tzw. phishingiem (czyli zwabianiem internautów na strony do złudzenia przypominające np. e-bank w celu wykradania informacji niezbędnych do zalogowania się do prawdziwego e-banku). W trzeciej aplikacji wchodzącej w skład Internet Security 2005 - Norton AntiSpam 2005 - dodano m.in. narzędzia do blokowania wiadomości o sfałszowanych adresach nadawców (tą techniką często posługują się spammerzy) oraz do filtrowania wiadomości w obcych językach.

AntiVirus powinien zacząć się pojawiać w sieci dystrybucyjnej w Stanach Zjednoczonych w połowie września b.r., a pozostałe produkty z linii Norton 2005 w pierwszym tygodniu października. W Polsce prawdopodobnie produkty te wejdą do sprzedaży z pewnym opóźnieniem.

© dobreprogramy
s