reklama

Nowy Xiaomi Mi Notebook Air, czyli odświeżony MacBook z Windowsem

Strona główna Aktualności

O autorze

Bardziej ceni wygląd niż wydajność. Fan gadżetów, smukłych laptopów, zgrabnych smartfonów i motoryzacji, zwłaszcza tej niemieckiej.

Zapomnijmy na chwilę o MacBookach Pro z kontrowersyjnym Touch Bar, Surface Laptop z kontrowersyjnym Windows 10 S i przejdźmy do laptopa Xiaomi, budzącego kontrowersje swoim wzornictwem, wyraźnie zainspirowanym urządzeniami Apple. Chińczycy pokazali kolejnego laptopa, jednak nie wprowadza on większych zmian, można go wręcz określić odświeżoną edycją poprzednika.

Mi Notebook Air jest laptopem wyprodukowanym (czy też zamówionym) przez Xiaomi i jak sama nazwa wskazuje, mamy do czynienia z konkurencją dla MacBooka Air. Konkurencją mocno wzorowaną na MacBookach Pro pod względem wzornictwa, a pod względem nazwy i specyfikacji bliższą już MBA. Najwidoczniej Xiaomi postanowiło pod jeszcze jednym względem „zainspirować” się Apple – skupiając się głównie na aktualizacji podzespołów, bez wprowadzenia większych zmian konstrukcyjnych.

Największą zmianą jest zastąpienie procesorów Intela Skylake ich nowszymi wersjami wykonanymi w architekturze Kaby Lake. Model z 13,3-calowym ekranem dostanie procesor o taktowaniu 3,1 GHz (Intel Core i5-7200U), będzie to układ niskonapięciowy dla smukłych laptopów i hybryd. Z kolei model 12,5-calowy dostanie odświeżoną wersję Core m3. Mówi się o wzroście wydajności o 10% dla większego modelu i 12% dla mniejszego laptopa Xiaomi.

Mi Notebook Air otrzymał również nowy czytnik linii papilarnych dostosowany do Windows Hello. Większy model to także nowy układ graficzny – NVIDIA GeFroce MX150. To wszystko jeśli mówimy o większych zmianach. Do dyspozycji nadal dostajemy do 8 GB RAM i 128 lub 258 GB na dane. Wśród złączy znajdziemy USB 3.0, dwa USB Type-C i HDMI. Całość działa pod kontrolą Windowsa 10.

Za topową wersją 13,3-calowego modelu zapłacimy 805 dolarów, a za 735 dolarów dostaniemy edycję z dyskiem 128 GB . Zainteresowani „MacBookami z Windows 10” w wykonaniu Xiaomi?

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama