Ophcrack 3.6.0

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie haseł
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ophcrack to przydatne, niewielkich rozmiarów narzędzie na licencji GPL, które pozwala na złamanie haseł systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 - szczególnie przydaje się, kiedy zapomni się hasła do swojego konta albo zmieni je jakiś dowcipniś lub wirus.

Aplikacja do łamania haseł wykorzystuje tak zwane tablice tęczowe (rainbow tables) i łamie "hashe" LM oraz NTLM.. Podczas procesu instalacji, program zaproponuje ściągnięcie jednej lub kilku paczek z tablicami dla systemów Windows XP i Vista/7. Program obsługuje także łamanie haseł metodą brutceforce w przypadku, kiedy mamy pewność, że odzyskiwane hasło jest stosunkowo proste.

Warto wspomnieć, że Ophcrack działa na niemalże każdej platformie i łamanie haseł można uruchomić nie tylko z poziomów systemów Windows, ale również z Linux, a nawet Mac OS. Dostępna jest także wersja Ophcrack Live CD na stronie producenta, którą można wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Szczególnie przydatne jest to w przypadku zablokowanych stacji roboczych i braku dostępu do systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #7 04.06.2017 10:32

@Nie polecam (niezalogowany): Zapominasz, że PCunlocker służy tylko do resetowania hasła, a ten program (teoretycznie) znajduje hasło i pozostawia je nienaruszone. To duża różnica. Inna sprawa to skuteczność. Podawane na stronie producenta 99% skuteczności jest wyssane z palca. Przynajmniej jeśli chodzi o język polski. Mi się nie udało złamać prostego hasła mimo użycia 8GB tablicy.

  #6 08.03.2017 10:23

Świetny program, Avast nic nie wykrył.

  #5 08.03.2017 10:22

@Bogdan_G: racja. propsy bodzio

  #4 07.09.2016 15:38

Jeden z najgorszych programow do crackowania hasel, istny dramat. Cale narzedzie (wraz z folderem tables) wazy prawie 1GB, pobieranie + instalacja + proba zlamania hasla, ponad 2.5h STRACONE :| trzeba doczytac w opisie tego zasranego programu ze wystarczy by haslo zawieralo choc jedna liczbe, to program sobie z haslem nie poradzi. TO DRAMAT NIE PROGRAM. Odsylam do PCunlocker i radze nie marnowac czasu.

Bogdan_G   19 #3 16.06.2015 20:09

W sumie, to nawet dobrze byłoby, gdyby sponsorowane aplikacje z agenta pobierania, trafiły do listy aplikacji do pobrania na DP, a wtedy i niepotrzebny byłby agent. Nie byłoby pretensji, a chętni na deltę, omigę, czy key-finda, mogliby znaleźć te programy, ku zadowoleniu zainteresowanych stron. Inna sprawa, to przekonać google, żeby nie blokowało tych dobroci.
Zaczynam być za bogatszym zestawem wyboru programów, w tym tych sponsorowanych. Po co byłby agent?

  #2 16.06.2015 17:34

@Bogdan_G: Nic dziwnego, że programy na instalator piszczą...

Bogdan_G   19 #1 16.06.2015 09:06

Podejrzewam, że to będzie program najbardziej "ulubiony".
O matko! 33 wskazań na virus total! Ponad 400 MB Live CD...
Ależ dobre dobreprogramy.

Autor edytował komentarz.