Ophcrack Ophcrack 3.6.0

Strona główna Windows Narzędzia Odzyskiwanie haseł
Pobierz p​rogram
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Ophcrack to przydatne, niewielkich rozmiarów narzędzie na licencji GPL, które pozwala na złamanie haseł systemów Windows XP, Windows Vista oraz Windows 7 - szczególnie przydaje się, kiedy zapomni się hasła do swojego konta albo zmieni je jakiś dowcipniś lub wirus.

Aplikacja do łamania haseł wykorzystuje tak zwane tablice tęczowe (rainbow tables) i łamie "hashe" LM oraz NTLM.. Podczas procesu instalacji, program zaproponuje ściągnięcie jednej lub kilku paczek z tablicami dla systemów Windows XP i Vista/7. Program obsługuje także łamanie haseł metodą brutceforce w przypadku, kiedy mamy pewność, że odzyskiwane hasło jest stosunkowo proste.

Warto wspomnieć, że Ophcrack działa na niemalże każdej platformie i łamanie haseł można uruchomić nie tylko z poziomów systemów Windows, ale również z Linux, a nawet Mac OS. Dostępna jest także wersja Ophcrack Live CD na stronie producenta, którą można wypalić na płycie i uruchomić z niej komputer. Szczególnie przydatne jest to w przypadku zablokowanych stacji roboczych i braku dostępu do systemu.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!