Zmieniłem obóz z czerwonego na zielony, recenzja nowego GPU

Wiele osób może zadać sobie pytanie dlaczego zdecydowałem się na opublikowanie tej recenzji. Zabieram się za wyjaśnienia. Uznane portale testujące sprzęt już dawno przetestowały różne odmiany karty Geforce GTX 1060. Wśród nich jest test karty MSI GeForce GTX 1060 6GT OC. Stwierdziłem że spróbuję wykonać recenzję która pokaże czy procesor core i5(3330) starej generacji (Ivy Bridge) wraz z kartą GTX 1060 stworzy zgrany zespół. Dodatkowo jest to dość tani model w przypadku wersji 6GB. Recenzuje wersję V1 o której recenzję naprawdę ciężko.

WeeChat + tmux = IRC. Połączenie idealne?

Cześć i czołem. Dzisiaj pokaże wam w jaki sposób skonfigurować program Weechat & tmux. Swego czasu zainteresował mnie wpis @GBM na ten temat. Pokazał on w jaki sposób skonfigurować program irssi, zachować sesję, wykonać pierwsze połączenie. Zainspirowany jego wpisem chcę pokazać wam w jaki sposób skonfigurować do korzystania z sieci IRC programy wyżej wymienione.

VPS, Uw-Shell

Konfigurację przeprowadzę na moim własny serwerze ovh i koncie shell "uw-shell"Dlaczego vps?. Proste pytanie, szybka odpowiedź. Zależy mi na ciągłości sesji.

Zmienne IP, moja walka

Cześć wszystkim. Zabrałem się za kolejny wpis. Przechodzę do sedna :).

Posiadam vps, postawiłem na nim serwer TeamSpeak. Chciałem odpowiednio zabezpieczyć serwer. Doradzono mi abym zablokował dostęp do query_port. Wprowadziłem odpowiednie reguły do firewalla, żaden problem. Niestety aby zarządzać serwerem np. za pomocą programu YaTQA. Muszę mieć do niego dostęp. W przypadku zmiennego IP zaczynają się schody. Każdy zmiana ip, zamienia regułę w coś bezużytecznego.

Taktyka

  • Sprawdzam czy router wspiera funkcje DDNS
  • Konfiguruje domene

Moja prywatna piaskownica

Słowem wstępu

Jestem pewien tylko jednej rzeczy wpis przypadnie wam do gustu lub nie. Sam tekst jest o wszystkim i o niczym :). Niektórzy uznają go za bełkot inni nie. Poruszam w nim dość wrażliwą kwestię jaką jest zabezpieczenie naszej koffanej maszyny przed niebezpieczeństwami które czyhają na nas w sieci.

Czego potrzebuję

Pierwsze pytanie które musiałem sobie zadać to w jaki sposób zabezpieczyć swoją maszynę, przed jakim zagrożeniami mam się chronić.

Stare radio — nowe życie

Ostatnio będąc u swoich dziadków,zaciekawił mnie pewien przedmiot zalegający w szafie. Było to stare radio „Unitra Lena 2”. Zapytałem Dziadka czemu z niego nie korzystają. Uzyskałem odpowiedź, radio odbiera tylko pierwszy program polskiego radia. Pomyślałem sobie hmm może podejmę rękawicę i przestroje go na nowe pasmo. Pierwsze co zrobiłem po powrocie do domu to włączyłem komputer i rozpocząłem poszukiwania. Trafiłem zupełnie przypadkowo na filmik pokazujący w jaki sposób dokonać przestrojenia.

Programowanie Bios — tanio i skutecznie

Witam wszystkich czytelników. Życzę miłej lektury.Niestety czasem aktualizacja biosu w naszej płycie głównej może zakończyć się niepowodzeniem. Najgorzej jest w przypadku, gdy uszkodzony został BootBlock.

  • Obszar, który podczas aktualizacji oprogramowania nie jest zapisywany.

Co zrobić w takiej sytuacji. Zalecam spróbować samemu dokonać naprawy.

Unieruchomiony bohater tego wpisu.

Zaczynam działać #1

Otwieram obudowę i sprawdzam czy producent mojej płyty głównej był dla mnie wyrozumiały.