Pulse na weekend: emocje i dźwięki pomogą przetrwać w mroku

Strona główna Aktualności

O autorze

W ramach cotygodniowej rozrywki weekendowej proponujemy Pulse – widzianą z perspektywy pierwszej osoby klimatyczną przygodówkę przenoszącą nas bezpośrednio w empiryczny świat wspomnień, marzeń i doznań głównego bohatera.

Do poruszania się po specyficznym uniwersum przypominającym bardziej ciemną pieczarę, wykorzystujemy przede wszystkim dźwięki i coś na wzór systemu echolokacji. To specjalna umiejętność, którą dysponuje nasz bohater w zamian za wzrok, który utracił w niewyjaśnionych okolicznościach. Dzięki niej właśnie jesteśmy w stanie „ujrzeć” to, czego tak na prawdę nie widać.

Przemierzając mroczne korytarze napotykamy na szereg przyjaźnie usposobionych Mokosów dających nam tak potrzebną w ciemnościach odrobinę światła. Przypominają one nieco sympatyczne pluszaki i przywołują miłe chwile z dzieciństwa. Są również istoty złe i przerażające chcące nas pożreć, będące zapewne odzwierciedleniem dziecięcych bojaźni.

W całej tej plątaninie nie tylko ścieżek, ale przede wszystkim afektów i emocji bohatera, staramy się dotrzeć na sam koniec wędrówki, gdzie czeka straszna bestia. Stanowi ona pewien symbol strachu i grozy, z którym mamy do czynienia przez cały czas trwania rozgrywki. Zwycięstwo nad poczwarą pozwoli raz na zawsze wyzwolić bohatera od trapiących go negatywnych wrażeń i odczuć.

Pulse to bez wątpienia nieprzeciętna i kusząca pozycja wymagająca od gracza cierpliwości i przede wszystkim stalowych nerwów ;-). Dzięki swej oryginalności oraz osobliwemu klimatowi z pewnością przypadnie ona do gustu sporej rzeszy graczy.

Grę Pulse można pobrać w dziale: Programy -> Gry -> Przygodowe.

Zapraszamy do zabawy!

© dobreprogramy
s