Strona używa cookies (ciasteczek). Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.    X

Robomotyle

Doszliśmy w redakcji do wniosku, że nieelegancko byłoby usunąć z Motylków wyniki botów bez informowania, że właśnie to zrobiliśmy. Jednocześnie nie możemy, póki co, szerzej opisywać technik wychwytywania botów, bo ułatwiłoby to ich ulepszanie i tym samym utrudniło nam zapewnianie zrównoważonej zabawy, w której wszyscy Użytkownicy mają równe szanse.

Zatem informuję niniejszym: część wyników grających automatów usunęliśmy. Ale nie rozpaczaj, proszę, jeśli dotknęło to Ciebie. Jeśli poświęciłeś cenny czas na pisanie skryptu, mamy pewne rozwiązanie.

Zdecydowaliśmy, że pozwolimy na udział botów na specjalnych warunkach. Warunki są trzy. Po pierwsze: wyniki botów nie liczą się w generalnej klasyfikacji, z której wyłonimy zwycięzcę. Po drugie: wyniki botów będą sukcesywnie usuwane, by nie zniechęcać innych graczy do śrubowania wyników. Po trzecie: autor bota przyzna się do wykorzystywania niedozwolonych pomocy.

Z jednej strony cieszy, że wśród czytelników portalu są ludzie zdolni, którzy poświęcają swój czas i energię na pisanie kodu „łamiącego” nasz kod. Z drugiej to szalenie uciążliwe, że próba wyłonienia zmotywowanego czytelnika w konkursie spotyka się z falą nieeleganckich zachowań części z Was. Bo, siłą rzeczy, wspomagający się skryptami są motocyklistami w biegu na sto metrów. I, co smutne, niektórzy ewidentnie tego nie rozumieją.

Zatem w skrócie: jeśli chcecie bawić się w pisanie skryptów — śmiało, ale nie psujcie zabawy innym ludziom. Zresztą my i tak zrobimy co w naszej mocy, żeby boty wyłapać. Przetasowania w tabeli wyników sprzed kilku chwil są tego najlepszym dowodem.

Jednocześnie postanowiliśmy (no, dobrze, ta ważniejsza ode mnie część redakcji postanowiła — ja tu tylko sprzątam ;>), że wśród wszystkich uczestników konkursu rozlosujemy dodatkową wejściówkę na HotZlot 2011 oraz 10 nagród pocieszenia. Rozlosujemy, to znaczy, że nie trzeba być najlepszym - nagradzamy starania. :)

Postanowiliśmy także wyróżnić najciekawszego, naszym zdaniem, bota nagrodą. Warto jednak zaznaczyć, że jeśli nie spełni się trzeciego, opisanego powyżej warunku, nie można się o tę nagrodę ubiegać. Po zakończeniu konkursu opublikujemy też listę wyników botów, przy czym nie pojawią się w niej wyniki przekręcone w sposób siermiężny i bez polotu. Twój bot musi „grać”, by się załapać do tej klasyfikacji.

Napisałem we wstępie, że nie możemy szerzej opisywać sposobów na wychwytywanie grających automatów. Ale mogę zdradzić dwa pojawiające się od czasu do czasu błędy: jeśli Twój automat jest w stanie upolować motyla, którego w ogóle nie widać, to my o tym wiemy; jest też sposób na granie dłużej, niż ustalone dwie minuty, ale to jest szalenie proste do wykrycia, bo zapisujemy czas w chwili losowania nowej gry i zakończenia tejże. Więc w miarę możliwości nie kombinujcie w ten sposób - zaoszczędzicie sobie i mnie odrobinę czasu. ;)

Przypominam także, że jeśli ktoś uważa, że niesłusznie usunięto jego wynik, można w tej sprawie pisać na adres redakcyjny, widoczny w stopce.

PSZdjęcie pochodzi z aukcji na Etsy. To śliczny, steampunkowy wisiorek, którego autorką jest ScienceKitty, a który możecie kupić, jeśli tylko chcecie. :) 

Komentarze

0 nowych
Ardziej   5 #1 09.06.2011 17:52

Czekałem na ten wpis :)
Były mega wyniki, po czy nagle znikły.
Niestety czy stety, są na tej stronie osoby, które bezproblemowo piszą takie boty, ale i tak Ryan pokazał klasę.
Z ciekawością czekam dalej, super pomysł z konkursem dla "oszukistów" :)

drobok   14 #2 09.06.2011 18:04

Na tej stronie są osoby piszące boty, bo to wynika z ukierunkowania tematycznego. To, że ktoś jest ogarnięty w tematyce komputerowej zazwyczaj równe jest temu, że potrafi programować - pisze boty. Ew zna js na tyle by znaleźć w nim bugi i sobie w rozgrywce pomóc ;]

pilarek   5 #3 09.06.2011 18:10

"Postanowiliśmy także wyróżnić najciekawszego, naszym zdaniem, bota nagrodą."

Czyli nagrodzimy oszusta, który nie będzie się z tym krył. Nie podoba mi się to, powinny lecieć bany i napiętnowanie takich czynów.

GBM   22 #4 09.06.2011 18:29

I tu redakcja Dobrychprogramów pokazała swoją klasę - szacun :D

Pozdrawiam :)

Cebula REDAKCJA  19 #5 09.06.2011 18:29

@pilarek
Nie, nie będziemy nagradzać oszustów. Autorów botów, którzy nas nie będą informować o wykorzystaniu "dopalania" będziemy po prostu banować z konkursu. Chcemy jednak dać szansę również tym, którzy chcieliby pobawić się inaczej nie psując jednak zabawy z motylkami tym, którzy grają zgodnie z ideą zabawy. Tym samym niech zabawa toczyć się będzie niejako dwutorowo i fair. Chcesz pisać bota, pisz ale walcz z innymi kodującymi, chcesz łapać motylki za pomocą myszki będziesz walczył z innymi klikającymi. Wilk syty i owca cała.

Druedain   14 #6 09.06.2011 18:39

Mam dwa pytania!

Czy którykolwiek z twórców botów ujawnił się wam zanim postanowiliście pousuwać wątpliwe wyniki i ogłosić, że „wy wiecie, że oni wiedzą, że wy wiecie”?

Czy na początku w regulaminie był wypunktowany zakaz używania botów (czy to pośrednio, czy bezpośredni)?

Eleks   10 #7 09.06.2011 18:48

@Druedain
Oczywiście, że część się ujawniła. Wystarczy poczytać komentarze pod wpisem o konkursie, gdzie niektórzy chwalili sie ze swoich obejść ;)
Swoją drogą nadal osobiście twierdzę, że przydałby się regulamin, bo nie wszystkie kwestie są jeszcze jasne. Pozdrawiam

przemo_li   11 #8 09.06.2011 18:59

@Cebula
Pokaż mi linka do regulaminu.

przemo_li   11 #9 09.06.2011 19:00

@Cebula @Rayan
Myślę, że następne konkursy trzeba będzie robić z uwzględnieniem oddzielnych wersji dla twórców botów.

Druedain   14 #10 09.06.2011 19:00

@Eleks dzięki!

A jeśli nigdzie nie było jasno określone, że będą liczyć się wyłącznie wyniki zagrane, a nie zaprogramowane, to myślę, że większym problemem jest, że działacie wbrew zasadzie „Prawo nie działa wstecz.”, niż to, że ktoś skrypty pisał.

przemo_li   11 #11 09.06.2011 19:03

@Druedain
Tak parę osób się zgłaszało jako używające inteligentniejszych metod niż brute force małego paluszka ;)

I nie regulaminu nie było więc i nie mogło być mowy o oszustach. Nie rozumiem ludzi, którzy oszustami nazywają tych, którzy umieją:
a) czytać ze zrozumieniem (np. regulaminy konkurów)
b) myśleć (np. o tym, że jak czegoś nie zabroniono to znaczy, że wolno)
c) rozwiązywać problemy intelektualne, i wolą taką zabawę od fizycznej

przemo_li   11 #12 09.06.2011 19:05

@Cebula

A i napisz według, którego punktu regulaminu możesz nazwać "oszustem" osobę, która użyje bota ale tego nie zgłosi. Ktoś kto gra i myśli, że inni oszukują to co innego niż członek redakcji DP używający pejoratywnych przydomków w stosunku do graczy.

command-dos   18 #13 09.06.2011 19:24

mój bot zrobił mi piąty wynik - szalenie trudno (z tego co widzę) wybić się ponad 2600. Oczywiście program "grał". Nawet nie widziałem kodu gry na oczy, a o modyfikacji czasu, tylko przez chwilę, pomyślałem. Z tego tytułu, że na windowsie nie spędzam zbyt wiele czasu, proszę o podsunięcie mi programu, który jest w stanie w win vista x64 zgrać pulpit do, np. avi - zobaczycie program w akcji - chyba, że wolicie z aparatu i chcielibyście zobaczyć też (przy okazji) moją facjatę ;)

webnull   9 #14 09.06.2011 19:43

I bardzo dobrze, każdy powinien mieć równe szanse.

Tak samo ludzie robią w grach sieciowych typu FPS co całkowicie odbiera przyjemność z grania...

pilarek   5 #15 09.06.2011 19:56

@przemo_li

Wiesz, co to dobra i uczciwa zabawa? Widać należysz do grupy ludzi, która wsadza żywe koty do mikrofalówek, bo w instrukcji nie ma wzmianki, że tego nie należy robić.

Vanshei   16 #16 09.06.2011 20:20

o fajnie wskoczyłem na 19 miejsce ;d
Mam nadzieje że sie utrzymam :)

trux   11 #17 09.06.2011 20:24

pilarek@
Klikać to każdy debil umie, nic nadzwyczajnego.
Ale kazać komputerowi aby to robił w odpowiedni sposób, to już trzeba się wykazać wiedzą.
Nie dziw się więc, że niektórzy wolą używać szarych komórek zamiast mięśni.

Wkładanie kotów do mikrofalówek jest niezgodne z ustawą o ochronie zwierząt.

TestamenT   13 #18 09.06.2011 20:57

Autoit takie motylki jada na śniadanie :)

Fakt że napisanie bota wymaga wiedzy i wysiłku jednak nie ładnie oszukiwać nawet w takiej grze.

Dzięki mojemu wieloletniemu doświadczeniu i z niesamowitym refleksem mogę się pochwalić wynikiem w grze równym ZERO :D

manieKMP   7 #19 09.06.2011 21:42

@przemo_li
"b) myśleć (np. o tym, że jak czegoś nie zabroniono to znaczy, że wolno)"
Cholera, najwyraźniej bardzo stary już jestem, od zawsze sądziłem, że "pomyślunek" idzie w parze z moralnością. No ale dobrze widzieć, że (przykład nieinformatyczny, można rzec iż analogią jest, w końcu argument taki można podczepić pod inne aspekty) gdy dziewczyna nie zaprzecza, to oznacza, że się zgadza.

No ale żeby nie było niedomówień, jeśli takie "boty" (związane "niejako" z tematem) wykonuje się dla np. własnej satysfakcji, to nie mam osobiście nic przeciwko, mogę nawet pogratulować autorowi za posiadaną wiedzę i chęci do napisania czegoś takiego. Ale jeśli takowy stworzony został z pobudek materialnych (chęć uzyskania nagrody, w zasadzie mniejszym nakładem prac -albo jak kto woli spędzonego czasu- niż "debilne klikanie" -ukłon w stronę trux'a ;)), to jest to całkowicie naganne w moim mniemaniu, tym bardziej że jest to wykorzystywanie wiedzy/możliwości na niekorzyść ogółu (i nie podpinać mi tego pod jakiekolwiek ideologie, np. komunistyczne, bo nie o to chodziło ;)).

PS. Dla osób, które nie mogą zrozumieć o czym wyżej pisałem (wena po części z chmielu pochodzi ;)), przykład na mojej osobie: gdybym stworzył bota do tej gierki -nie został "wykryty"- i wygrałbym konkurs, moja moralność nie pozwoliłaby mi na przyjęcie nagrody (nie ważne jaka ona by nie była), byłoby to dla mnie nieuczciwym "zagraniem" wobec "klikaczy", czyli wykorzystanie swojej wiedzy dla konkursowej nagrody, której "zasady", jak dla mnie, są jasne (o uczestnictwie botów nie było mowy, a to z pewnością zostałoby uwzględnione).

PS2. Na zakończenie "mańkowa sentencja" pod wpływem... piwka ;): "Nie zwij zwycięstwem wykorzystanie własnej siły przeciw słabszym, ino zwycięstwem jest wygrana równego z równym".

PS3. Pewnie będę żałował swego powyższego "bełkotu", gdy tu zajrzę w pełni świadom (jeśli oczywiście do tego zaglądnięcia dojdzie) ;)

Pozdrawiam i życzę wszystkim miłego "łikendu" (u mnie jest już rozpoczęcie ;))

command-dos   18 #20 09.06.2011 21:59

@manieKMP - dobrze prawi! polać mu ;) niestety, takich ludzi jak Ty, trza będzie za niedługo ze świeczką szukać.

WODZU   18 #21 09.06.2011 22:06

Mnie się podoba nagradzanie kreatywnych :) DP to nie Urząd Skarbowy, żeby karać za przedsiębiorczość. Tylko może dla takich specjalistów gra powinna być udostępniona na innej podstronie. Przyznam, że trochę opadłem z sił, gdy zobaczyłem wynik ponad 3000 pkt., gdzie sam z trudem wyklikałem ponad 1900, przypłaciwszy to odrętwieniem nadgarstka i przegrzaniem myszki ;D

pamix   7 #22 09.06.2011 22:13

@maniKMP

"gdybym stworzył bota do tej gierki -nie został "wykryty"- i wygrałbym konkurs, moja moralność nie pozwoliłaby mi na przyjęcie nagrody (nie ważne jaka ona by nie była), byłoby to dla mnie nieuczciwym "zagraniem" wobec "klikaczy", czyli wykorzystanie swojej wiedzy dla konkursowej nagrody"

A ja myslałem że tacy ludzie wyginęli jak dinozaury

Piotrek_20   11 #23 09.06.2011 22:25

Bardzo dobrze, że tak podeszliście do tego tematu ludzi piszących boty.

kamilze   3 #24 09.06.2011 22:44

Powinna wygrać osoba która klika jak szalona: ) i nie liczy się z kontuzjami i bólami nadgarstka i palców niż osoba puszczające bota :) Opłaciło się klikanie w motyle kilka godzin dziennie ;D

abcmax   1 #25 09.06.2011 23:10

Dobra, no to karty na stół.

Korzystałem z bota, co dziś zostało wykryte. Skoro widzę ukłon Redakcji w stronę osób piszących wspomagacze, nie będę dalej kombinował jak by tu dostać się do rankingu niepostrzeżenie. Uczciwie (to znaczy za pomocą własnoręcznie poruszanej myszki) zdobyłem 1942 pkt, co jednak nie wystarcza nawet na koszulkę. A szkoda, bo miło byłoby dostać jakiś, choćby drobny gadżet.

Na swoim sprzęcie trudno mi rywalizować z pozostałymi botami (a nawet skuteczniejszymi użytkownikami ;)) gdyż mój komputer po prostu się nie wyrabia. Motyle poruszają się niemal jak na pokazie slajdów. Uzyskany wynik 2640 pkt uzyskałem na wypożyczonym sprzęcie. Ale w razie potrzeby mogę zaprezentować działanie bota.

DonM$   10 #26 09.06.2011 23:41

Ściema kompletna, wszystkie motyle wyklikałem, a wynik znów znikł, będę grał dalej.

djfoxer   19 #27 10.06.2011 00:24

@Ryan
Jak często planujecie "czyszczennie" listy? Im dłużej lista jest "zanieczyszczona", tym łatwiej się zniechęcić.

foreste   16 #28 10.06.2011 02:00

Ja jade na 1 skrypcie co opere indefikuje jako ie9 :) ktory jest kometarzach pod konkursem ;]

CZARNY15   4 #29 10.06.2011 02:16

CZARNY15
1790 punktów
63 miejsce

Niby odległe miejsce a cieszy :)

Druedain   14 #30 10.06.2011 02:18

@manieKMP cool story…

pilarek   5 #31 10.06.2011 06:46

@trux

W grze nie chodziło o "napisz najlepszego bota", tylko "wyklikaj jak najwięcej". Wasze myślenie to czyste cwaniactwo, byle wygrać, nieważne jakim sposobem.

drobok   14 #32 10.06.2011 09:30

Ja nawet do 100 nie wejdę bo z moim zapłonem nie jestem w stanie kliknąć 80+motyli xD

Btw ja jako jeden z pierwszych skomentowałem newsa "konkurs dla botów", sprawdziło się :PP

Nie ma sposobu na zrobienie gry przez neta do której nie działałby bot. Ja niestety jeszcze nie jestem w stanie napisać w 100% własnego dlatego jeszcze się nie bawię. Ale jeśli w końcu ogarnę obsługę grafiki w c++ to może i ja dojdę do rozgrywki. Może nie w tym, ale w którymś konkursie napewno ;]

@pilarek dlatego boty klikające mają swoją klasyfikację. Równie dobrze któś mógłby napisać własną przeglądarkę obsługującą motyle na zasadzie, pojawiasz się w jednym a tym samym miejscu. Z jakąś cudaczną akceleracją powodującą pojawienie się kolejnego motyla w kilka milisekund po zbiciu poprzedniego. Wtedy pętla w czymkolwiek klikająca w jedno miejsce i masz wszystko zbite. Niby nonsens, jednak nie modyfikujesz kodu. A jedyne co byłoby do wykrycia to zadziwiająco duży wynik :P

command-dos   18 #33 10.06.2011 11:57

wybaczcie mi, nie jestem zbyt medialny...
http://www.youtube.com/watch?v=UoVxaKgrN_M

Vanshei   16 #34 10.06.2011 13:00

jeszcze trochę pogram i będę mieć takiego skila jak ten program ;)

Ile tym punktów zdobyłeś?

Eleks   10 #35 10.06.2011 13:03

@Command-dos
Dzięki za filmik i ukazanie jak to działa ;)
No i pokazałeś obiecaną facjatkę, a już się z początku bałem że będzie to taki no-name'owy pokaz.

Powodzenia w konkursie dla botów ;)

cayman3_11   3 #36 10.06.2011 13:23

No cóż miałem już kończyć zabawę z konkursem i "kombinowaniem", ale skoro organizatorzy tak stawiają sprawę to chyba jednak jeszcze trochę popróbuję rywalizując we "właściwej lidze" :)
Tak czy inaczej nadal nie walczę o nagrody (zresztą używając firefoxa łamię chyba jedyną pisaną regułę tego konkursu :P)

command-dos   18 #37 10.06.2011 13:26

Dzisiaj zaczarowałem motylków za 2523. Mój rekord to 2628, czy coś w tym stylu - wiele zależy od rozdania...

Piotrek_20   11 #38 10.06.2011 13:34

Dlaczego w "Twój rekord" na stronie głównej pokazuje mi, że mam 18 miejsce z wynikiem 2111, a w "Najlepsi gracze" 14 miejsce? Które jest tym aktualnym?

GL1zdA   12 #39 10.06.2011 13:57

@command-dos
Fajny programik. Bardziej mnie jednak ciekawi jak Ryan rozpoznaje takiego bota.

matzu   5 #40 10.06.2011 14:00

Ciekawe rozwiązanie całej sytuacji. Dorzucę swoje trzy grosze. IMO konkurs dla botów powinna wygrać osoba, której program spowoduje, że nie będziecie w stanie określić, czy to jeszcze człowiek grał *patrzy w kierunku graczy fps*, czy też już program. Nie powinniście patrzeć na ilość punktów. Co z tego, że zdobędzie ich największą ilość, skoro bez problemu wykryliście, że to był bot? I jeszcze jedno ... o jakiej nagrodzie za bota mówimy? :P (pytam z ciekawości)

command-dos   18 #41 10.06.2011 14:09

@GL1zdA - DonM$ opisał sporo na swoim blogu - z tego można wywnioskować, jak Ryan wyłapuje oszusta.

BTW - w tej chwili wysunąłem się na prowadzenie, ale wyskoczył błąd aplikacji (ie) i to chyba dlatego (prawdopodobnie nastąpiło kliknięcie wraz z wyświetlaniem wyników). Ukazała mi się cała tablica klików w komunikacie windowsowym z żółtym wykrzyknikiem...

Ryan   15 #42 10.06.2011 14:10

Dokonałem drobnej zmiany: osoby, które przyznały się (w taki czy inny sposób) do używania botów, mają osobną klasyfikację.

@matzu: Zgoda. Obserwuję jeszcze kilka osób, które zdają się być botami. Wytypowanie automatu często jest nietrywialne.

@command-dos: Jeśli przed chwilą wyskoczył Ci błąd, to prawdopodobnie było to spowodowane aktualizacją builda na stronie.

DonM$   10 #43 10.06.2011 14:37

Mój wynik to nie jest bot, na jakiej podstawie zostałem przydzielony do "najlepszych botów", nie macie na to żadnego dowodu, wszystko wyklikałem, używam tylko mojego narzędzia, które opisałem na blogu, tak więc przywrócicie mnie na normalną listę czy muszę sobie z innego konta pograć.
IpGregory ściemnia jak nic co on na tej liście robi jeszcze.

pebal   11 #44 10.06.2011 14:40

@matzu
"IMO konkurs dla botów powinna wygrać osoba, której program spowoduje, że nie będziecie w stanie określić, czy to jeszcze człowiek grał"

Też o tym myślałem, ale jest to trochę bez sensu. Granica pomiędzy tym co jest możliwe, a tym co jest niemożliwe do uzyskania przez człowieka, jest bardzo płynna. Mogę wprowadzić do bota pewne ograniczenia, które sprawia, że boot będzie grał podobnie jak człowiek, ale przez to będzie uzyskiwał gorsze wyniki. Nie widzę możliwości wytypowania zwycięzcy z tak grających botów.

matzu   5 #45 10.06.2011 15:21

@pebal
Ja jestem świadom tego, że ta granica jest bardzo płynna. I jestem świadom tego, że wykrycie takiego bota jest bardzo trudne (o czym wspominał Ryan). O to mi właśnie chodziło w poprzednim poście. IMO dobry bot to taki, o którym na 100% nie można powiedzieć, że jestem botem.

Masz rację co do tego, że to by był niewystarczający warunek, aby wyłonić zwycięzcę. To weżmy jeszcze pod uwagę zdobyte punkty wśród takich botów, czyli mamy kilka botów, co do których nie można na 100% powiedzieć, że są botami (pewność uzyskujemy dopiero wtedy, gdy autor bota się do tego przyzna). Który wygrywa? Ten który spośród nich zdobył największą ilość punktów. Oczywiście to tylko moje gdybanie, bo to i tak od redakcji wszystko zależy.

Jeszcze jedno ... Jeśli miałby wygrać ten bot, który zdobędzie największą ilość punktów, to jestem ciekaw na ile w takiej sytuacji można ingerować w kod JS (nie spodziewam się, że uzyskam na to odpowiedź), np. czy można tak zmodyfikować kod, żeby nie było motyli mających status pending (to są chyba te z żółtymi okręgami). Swoją drogą jestem ciekaw, czy jest możliwe wykrycie takiej sytuacji (nie zagłębiałem się).

W każdym bądź razie z niecierpliwością czekam na zakończenie konkursu i informacje o tym jak wykrywane były "dopalacze" :).

Ryan   15 #46 10.06.2011 15:31

@DonM$: Jeśli zdobędziemy dowody na kogoś z top5, to go z niej usuniemy. Obecnie na liście pozostały osoby, co do których nie mamy niezbitych dowodów. Co do Twoich wyników: zbyt wiele logów nie zgadza się z logiką gry. Zbyt wiele podkręconych wyników powoduje, że trafiasz do worka "boty". Nie jestem kopciuszkiem i nie zamierzam siedzieć i rozdzielać pojedyncze wyniki między kategorie "ludzie" i "boty". To bezproduktywne, bo mam masę ciekawszych rzeczy do zrobienia na stronie, przykro mi.

duffee   11 #47 10.06.2011 15:33

Właśnie to powoduje, iż odechciewa się brania w udziału w konkursach na dp. A dlaczego ? Nie ważne co zrobisz, bo ktoś napisze bota i ma innych w d...e , i ci, którzy by chcieli powalczyć o nagrodę nie mogą, bo to gorzej niż wyścig szczurów. Jak to możliwe iż pierwszy dzień jak to się pojawiło i zagrałem raz to miałem 71 miejsce , a na drugi dzień juz o przeszło 600 miejsc poleciałem w dół w rankingu ? Nie wierzę iż tyle osób grało przez 24H. I pierwszego dnia najleszy wynik wynosił coś kolo ~1700, a na drugi dzień dwa razy tyle ~2700.

I jak tu brać udział i skad brać chęci do tego ? Chyba, jak ktoś chce wziąść udzial w konkursie to lepiej na innym portalu, gdzie nie ma holoty botów a administracja jeszcze ich nagradza - rzygać się chce. Dla bota to tylko perma ban na konto i spoko. Zadnej taryfy ulgowej. Ryan czy dla złodzieja (lub włączymawacza co włazi do twojego domu) też potraktowałbyś go tak łagodnie ? Skoro jest tak łągodnie, to może za chwile, zostanie zniesione na forum karanie gdy ktoś pyta jak ma problem z piratem, lub skąd pobrac cracka czy cos takiego.

Cytując Wrexa z Mass Effect 1 "Administracja wchodzi do d*** twórcom botów bez wazeliny" bo pewnie chcą mieć z nich jakąś korzyść tylko o tym nie mówią lub nie chcą się przyznać.

I na koniec kolejny cytat z Wrexa dla każdego autora bota , który przeszkadza w Każdym konkursie"

"Włożę mu do d*** sondę orbitarną i wystrzele w kosmos"

pebal   11 #48 10.06.2011 15:37

@matzu
Według mnie niedopuszczalna powinna być ingerencja w kod gry. Bot powinien umieć grać w udostępnioną grę a nie modyfikować jej kod.

Co zaś do udawania człowieka przez bota. Mój bot pracował przez jakiś czas w takim trybie i uzyskał ok 2500 punktów. Nie widzę możliwości wykrycia działania bota, jeżeli grający będzie chciał ten fakt ukryć.

pebal   11 #49 10.06.2011 15:41

@duffee
Jedni umieją klikać a inni pisać boty, ewidentnie masz z tym problem. Co innego korzystać z gotowych botów a co innego je tworzyć. Nie uważam się za gorszego tylko dlatego, że pracuję głową a nie palcami.

djfoxer   19 #50 10.06.2011 15:50

@pebal
Jak w takim razie traktować dopisanie własnego kodu JS (nie modyfikowanie obecnego) i wstrzyknięcie go "instancji" strony z motylkami?

matzu   5 #51 10.06.2011 15:52

@duffee
Ja też na początku byłem zły, gdy zobaczyłem jak łatwo można nabić sobie punkty. W piątek (w zeszłym tygodniu) wycofałem się z konkursu, ale gdy zobaczyłem, że redakcja walczy z takimi osobami to powróciłem do gry :P

A nagradzania bot-ów wcale nie krytykuję. Moim zdaniem to całkiem ciekawe rozwiązanie. Zachęca to ludzi do tego, żeby przyznali się, że ich używają i dzięki temu możemy liczyć na bardziej fair rozgrywkę wśród tych, którzy ich nie używają.

I nie wiem, czy patrzyłeś ostatnio na ranking. Aktualnie nie ma nikogo posiadającego 2700 pkt :)

pebal   11 #52 10.06.2011 15:55

Jakakolwiek ingerencja w proces gry powinna być niedopuszczalna. Takie jest moje zdanie.

matzu   5 #53 10.06.2011 16:04

@Ryan
Co ma oznaczać ta żółta kropka przy nicku w rankingu (domyślam się, ale chcę mieć pewność)?

DonM$   10 #54 10.06.2011 16:09

@Ryan - acha czyli na innym koncie pogram sobie, całe top 5 to wielka ściema, żeby osiągnąć nawet 2300 trzeba oszukać, na blogu moim piszę co innego - jeszcze go nie zaktualizowałem , ale teraz po kilkuset zdiagnozowanych wynikach jakie dało mi moje narządzie jestem w 100% pewny, że ręcznie zdobyć 2300 jest niemożliwe, nawet przy najlepszym rozdaniu, może tabletem, ale tego też nie sprawdzicie wiarygodnie czy ktoś grał tabletem, a skoro "To bezproduktywne, bo mam masę ciekawszych rzeczy do zrobienia na stronie, przykro mi." - to ten konkurs po prostu też jest bezproduktywny, innych też nie sprawdzicie, bo macie masę ciekawszych rzeczy do zrobienia, chcieliście ratować sytuację zmianą zasad, ale czyni ten konkurs jeszcze bardziej beznadziejnym, nagroda i pocieszania i tak losowane z wszystkich uczestników, wobec tego jaki sens ma w ogóle sprawdzanie tych top 5 skoro i tak mogliby mieć dowolny wynik, z drugiej strony boty których i tak nie wykryjecie tak jak pebal pisał.
Tak więc po prostu mieliście nietrafiony pomysł z tą grą, gdzie obecnie nie ma sensu w nią grać, bo wynik wystarczy mieć dowolny.

Kovalainennn   1 #55 10.06.2011 16:22

\/ A może kolego jesteś zbyt mało zręczny i wykluczasz ten element w swoich rozważaniach ? Nie oceniaj ludzi własną miarą i własnymi zdolnościami.
Przeczysz sam sobie... Piszesz, że niemożliwe jest osiągnięcie 2300 pkt normalną grą, a zarzekasz się jednocześnie, że Twojego 2500 nie ugrał żaden bot...Rozdwojenie jaźni ?

command-dos   18 #56 10.06.2011 16:24

@DonM$ - wyluzuj, to tylko zabawa ;) gdyby ludzie byli uczciwi (jak ja ;) ), świat byłby piękny, ale za to teraz jest bardziej złożony - czasem to rozczarowuje...

Eleks   10 #57 10.06.2011 16:49

@DonM$
Tylko dlatego, by rozładować atmosferę tutaj panującą, pozwolę sobie na małą dygresję:
Podziwiam Cię, że w jednym [sic!] zdaniu potrafiłeś przytoczyć tak wiele informacji, zarzutów i roszczeń. Nie zapominając o tym, że cała wypowiedź Twoja składa się z AŻ dwóch :P Zastanawiam się czy nie powinieneś zostać umieszczony w Księdze Rekordów Guinnessa (; Może to w jakiś sposób pomoże Ci podejść z dystansem.
I uwierz, da się osiągnąć wynik >2300 nie posługując się botem.

Eleks   10 #58 10.06.2011 16:53

@matzu
Zdaje się, że ta źółta kropeczka określa ranking gracza w danym dniu, w tym wypadku 'bez zmian'. Może Redakcja postanowiła uaktualniać ranking i pozycje uczestników z dnia na dzień.

Ryan   15 #59 10.06.2011 17:29

@DonM$: Docent ma blisko 2200 punktów bez jakiejkolwiek ingerencji w grę i grał "tylko" 200 razy. Twoje logi wyraźnie wskazują na ingerencję w kod gry: trafiasz w motylki, które podług logiki nie mają czerwonego zaznaczenia. Pozycja X i Y motyla się zgadza, Z już nie. Sprawdzałem kilka z ostatnich Twoich gier (tych, które nie skończyły się zerem punktów) i każda na jaką trafiłem eksponuje takie cechy. Nie dostrzegam tego u innych graczy (a sprawdziłem setki gier). Na koncie masz też gry, w których zbijasz same motyle za 50 punktów. Albo zbijasz dwa motyle za magiczne trzy tysiące punktów z hakiem.

Gdybyś nie prezentował tak bezczelnej postawy roszczeniowej, warto byłoby z Tobą współpracować w celu znalezienia źródła tych nieprawidłowości. Ale Ty nie chcesz współpracować - domagasz się, żądasz i grozisz. Straszysz założeniem dodatkowego konta. Z takimi jak Ty terrorystami się nie negocjuje. Szkoda naszego czasu i nie sądzę, by ułatwianie Tobie gry było fair wobec innych grających.

Zgodnie z założeniami zdrowej rywalizacji jaką ogłosiliśmy w niniejszym wpisie zostaniesz definitywnie usunięty z gry. Zasada była prosta - gra bot trzeba to zgłosić, brak takiego zgłoszenia powoduje usunięcie z udziału w zabawie...

Cebula REDAKCJA  19 #60 10.06.2011 17:50

@matzu
"Co ma oznaczać ta żółta kropka przy nicku w rankingu (domyślam się, ale chcę mieć pewność)?"

Pozwolę sobie odpowiedzieć w zastępstwie Ryana, żółta kropeczka określa pozycję bez zmian po zapisie kolejnego rezultatu gracza (rekordu), należy przy tym pamiętać, że zapisuje się w rankingu jedynie najlepszy wynik. Czyli jeśli zagrasz, poprawisz swój rekord ale nie spowoduje to zmiany pozycji masz żółtą kropkę :)

cayman3_11   3 #61 10.06.2011 18:07

@pebal
Dlaczego sugerujesz (bo chyba to miałeś na myśli), że wykonywanie własnego kodu JS na stronie jest gorsze albo mniej uczciwe od wykonywania kodu bota?
Bo daje więcej możliwości? Bo sam zdecydowałeś się na pisanie bota? Jest to po prostu inny sposób prowadzący do tego samego celu.

Czy napisanie programu radzącego sobie bez przeglądarki, który sam wysyła zapytania, oblicza zachowanie motyli i generuje przypominające autentyczne wyniki również uważasz za niedopuszczalne?

Moim zdaniem nie jest istotne w jaki sposób, ale jak prawdopodobne wyniki się wysyła i podobnie jak matzu uważam, że powinno być to pierwsze kryterium oceny "nieklikaczy"

matzu   5 #62 10.06.2011 19:23

@Cebula
A to się źle domyślałem. Dzięki za wyjaśnienie.

DonM$   10 #63 10.06.2011 19:39

@command-dos - ja jestem spokojny, piszę jak jest.

@Eleks - nie mam żadnych roszczeń, przedstawiając dane o punktach chciałem tylko nakreślić jak bardzo nie jest możliwa przez redakcję jakakolwiek walidacja "progu możliwości" ludzkich w tej grze.

@Ryan - kłamiesz mój panie, nie wiem czy to miała być prowokacja jakaś, ale Ci nie wyszło, oszczerczy komentarz oparty na niczym, udowadnia to np. "które podług logiki", na logikę czyli 'nie mam pojęcia'.
De facto dane Z nie są odsyłane do serwera w gwoli ścisłości, więc to udowadnia pana kłamstwo, a te moje logi to zwykły wymysł...
"każda na jaką trafiłem eksponuje takie cechy" - ściemniamy dalej...
"Na koncie masz też gry, w których zbijasz same motyle za 50 punktów" - a skąd bym je wziął, śmiech... przecież, żeby klikać same 50 serwer takie by mi musiał przesłać, a jakie przesłał to już nie moja brożka... kolejność też możecie sprawdzić, same kłamstwa
"zbijasz dwa motyle za magiczne trzy tysiące punktów z hakiem" tutaj to już odpadam, rozwaliłeś pan kosmos
Podsumowując powyższe musicie mieć jakieś błędy na serwerze związane z grą i to nie małe, nie oskarżajcie mnie za anomalie, które nie są moją winą.

Nie mam bezczelnej postawy roszczeniowej, cóż niektórzy odbierają prawdę jako bezczelność i roszczenia, których zapewniam nie mam, nie domagam się niczego, nie grożę i nie straszę (lol), i nigdzie nic nie piszę o założeniu nowego konta, napisałem prawdę i wyzywa się mnie od terrorysty, cóż jak to mówią prawda boli.

Coś wam jeszcze powiem o tym wydzieleniu rankingu botów, to jest czysta hipokryzja, po pierwsze zgadzam się z cayman3_11, że to jest bez różnicy czy to jest modyfikacja js, czy "klikający" bot czy coś innego, na jedno wychodzi - oszustwo i nic więcej, jak ktoś uważa, że bo to nie oszustwo, a inne zmiany już tak (jeszcze upiera się, że nie było regulaminu) to po prostu jest hipokrytą, po drugie jeśli ja jestem terrorystą to ten ranking botów to właśnie terroryści z którymi nie negocjujecie więc w zamian wysłali wam rakiety(boty)...

przemo_li   11 #64 10.06.2011 19:54

Pan Y ogłosił konkurs:

"Kto pierwszy na mecie ten wygrywa"

Pan X przebiegł trasę w 3min 45sec.
Pan W przebiegł trasę w 3min 12sec.
Pan Z przebiegł trasę w 1min 10sec.

Panowie X i W Pana Z oskarżyli o doping.

Pan A przejechał autem trasę w 12sec.

Pana A nazwali hipokrytą, terrorystą, oszustem bez krzty moralności.

Ale ubaw!!!

przemo_li   11 #65 10.06.2011 19:57

Bo oczywiście "wyklikać" MUSI oznaczać klikanie w myszkę (broń boże w ekran dotykowy, touchpada, czy inne użądzenie) przez CZŁOWIEKA (bo nie przez robota mechaniczengo).

A już na pewno nie programowe wywoływanie ewentów kliknięcia (np. przez napisanie własnego sterownika wirtualnego użądzenia).

A kto rozumie inaczej ten złodziej, oszust, terrorysta, etc.

przemo_li   11 #66 10.06.2011 19:59

@Cebula (Redakcja)
Dalej nie napisałeś, że nazywasz oszustami twórców botów?

Nie zauważyłem aby obrażanie odwiedzających było normą w Redakcji.

przemo_li   11 #67 10.06.2011 19:59

*że
*dlaczego

przemo_li   11 #68 10.06.2011 20:02

BTW

Gdzie jest ten legendarny REGULAMIN.

Na stronce z ogłoszeniem, NIE MA NIC o klikaniu, lub wymogu klikania.

pebal   11 #69 10.06.2011 20:27

@cayman3_11
Bot symuluje zachowanie użytkownika i korzysta z jego interfejsu. Kod JS korzysta z innego interfejsu, więc gra przebiega na zupełnie innych zasadach.

WODZU   18 #70 10.06.2011 20:31

Oj Panowie, grząski teren przemierzacie :) W sumie w informacji o grze powinno być dopisane, że nagrodzona zostanie osoba o największych zdolnościach fizycznych i koordynacji wzrokowo - ruchowej, a nie o największych zdolnościach intelektualnych. Napisanie bota czy modyfikacja JS jest niedozwolona bo promuje tych uzdolnionych programistycznie. Ale czy zabranianie takich zachowań nie jest dyskryminacją owych? Wszak wtedy promowani są ci, którzy zamiast poświęcić się nauce programowania postanowili rozwinąć się klikologicznie :) Czego by nie mówić cała sytuacja i napięcie świadczy tylko o tym jak pożądanym kąskiem jest udział w Zlocie :)
Pokój Bracia ;)

cayman3_11   3 #71 10.06.2011 21:13

@DonM$
zapewniam Cię że się nie zgadzamy...

@pebal
Zgoda, boty są bardziej zaawansowane i trudniejsze do stworzenia. Powiedz mi tylko dlaczego odrzucać inne rozwiązanie bo jest prostsze i skuteczniejsze? Podziwiam ambicje tych którzy pisali boty bazujące na badaniu screenshotów, ale cóż - można łatwiej :P

PS. nie wiem czy jesteś tego świadomy, ale możliwości skryptów JS są ograniczone praktycznie do "imitowania botów" (wszelkie manipulowanie ilością, rozmieszczeniem, punktacją motyli jest wykrywalne przy weryfikacji). Prościej jest dzięki bezpośredniemu dostępowi do aktualnych współrzędnych motyli i informacji o typie obwódki.
W zasadzie można by jeszcze przyspieszyć grę żeby nie tracić czasu na słabe rozdania, ale by wysłać dobry wynik i tak trzeba odczekać 2 min. Poza tym takie modyfikacje są już dosyć skomplikowane...

Extraordinarykid   6 #72 10.06.2011 21:13

To ja pochwale się moim botem.

Napisali mi go rodzice ..
W zasadzie, to zrobili ..
Ponad trzynaście lat temu..

Bot nosi imię Marta.
Dziennie spędza około 8 godzin na fejsbuku.
Gra we wszystkie możliwe gry flash.

Póki co wyklikała na moim koncie ponad 1400 punktów.
Zapowiada, że to dopiero przedsmak tego, na co Ją stać.

Drżyjcie zatem wyjadacze kodu !
Dziecko neo nadchodzi !;-)

Eleks   10 #73 10.06.2011 21:16

@DonM$
Nie zrozumiałeś mojego przesłania, ale domyślam się, że sytuacja z botami i nie-botami powoli przerasta Twoje trzeźwe spojrzenie na sprawę :) Chodziło mi o to, że opisując to wszystko, posłużyłeś się tylko JEDNYM ZDANIEM ( które zawarło się w kilkunastu wersach ). To miała być zabawna dygresja a nie zarzut ;)

Ryan   15 #74 10.06.2011 21:29

@DonM$: Wiesz, aplikacja opiera się na czymś takim jak logika. Logika aplikacji. Rozumiesz? To nie logika z biodra, a wynikająca z dostępnego kodu. W każdej chwili każdy motyl znajduje się w jednym i tylko jednym miejscu. Jego trasa jest do odtworzenia i przeanalizowania. Jeśli motyl zaczynał (T=0) z pozycją Z=0.8 i leciał do pozycji Z=0.3 (którą osiągnie w czasie T=30), to z pewnością w chwili T=20 nie znajdował się w pozycji Z=-0.85 lub niższej, która jest wymagana, by miał czerwoną obręcz (i tym samym był klikalny). Interpolacja kolejnych pozycji nie powoduje, że droga z Wrocławia do Warszawy wiedzie przez Timbuktu. A Twoje logi tak wyglądają.

Być może zdaniem niektórych - np. przemo_li - odrzucenie takich wyników i nazywanie autora nieeleganckim lub terrorystą to skandal. Ja tak nie uważam. Zmarnowałem jeden dzień na próbę zbudowania modelu, wedle którego Twoje wyniki będą akceptowalne pod jakimś warunkiem (spowolnienia gry spowodowane słabym sprzętem, czy coś takiego). Nie doszukałem się żadnej prawidłowości, choć chciałem wierzyć, że nie oszukujesz. W zamian nazywasz mnie kłamcą, obrażasz i jednocześnie robisz ze mnie potwora. Spoko. Nie zamierzam już więcej odpowiadać na Twoje komentarze dotyczące gry. Miłego weekendu.

pebal   11 #75 10.06.2011 21:32

@cayman3_11
Ja nie mam nic przeciwko innym rozwiązaniom, ale powinny one być osobno klasyfikowane. Kod JS umożliwia w pełni optymalną grę a więc możliwa do uzyskania punktacja jest zależna w zasadzie tylko od rozdania. Boty mają utrudnione zadanie, z uwagi na przesłonięte pole gry i potrzebę detekcji możliwych do zaczarowania motylków.

Ryan   15 #76 10.06.2011 21:34

@pebal: Tak się składa, że modyfikacja JSa, której dokonał cayman3_11, zwraca błędne logi. To znaczy: jeśli je poprawię według odpowiedniego schematu, to będą wyglądały na poprawne. Ale przecież nie będę przed sobą udawał, że to nie automat gra. ;)

@Extraordinarykid: AWESOME! :D

djfoxer   19 #77 10.06.2011 22:00

@pebal
To, że napisanie bota, wykrywającego obręcze jest trudniejsze niż samoklikacz w JS nie oznacz, że to są jakieś rozwiązania niższej kategorii. Ogólnie mając bota, który analizuje kolory obręcz, nie trzeba się tak przejmować, iż możemy łatwo wpaść w zastawioną pułapkę przez Ryana. Kod JS może zaś klikać na motylki poza ekranem lub przysłonięte przez logo DP itp. Co automatycznie skazuje na banicję :P

@DonM$
Trochę spokojniej. Rzucasz się na wszystkich jak popadnie, a potem masz pretensje. Odpocznij od motylków przez weekend, dobrze Ci to zrobi ;)

Pozdrawiam :)

pebal   11 #78 10.06.2011 22:10

@djfoxer
Nie traktuje JS jako rozwiązania niższej kategorii, tylko innej kategorii. Moim zdaniem, rywalizacja powinna się odbywać w swoich kategoriach.

Eleks   10 #79 10.06.2011 22:49

@pebal
Tak, i każda kategoria powinna dostawać osobne nagrody w tym nagrodę główną w postaci wejściówki na HZ. Dobrze kombinujesz...
Szkoda tylko, że kiedy Redakcja daje Wam szanse, choć wcale nie musi, to zamiast pocieszyć się tym, zamiast wziąć wyciągnięty palec, polujecie na całą rękę ( idealnie mi ten przykład tu pasuje ).
Poza tym nie jesteś na straconej pozycji, może akurat wygrasz. Powodzenia:)

pebal   11 #80 10.06.2011 23:09

@Eleks
Masz zbyt bujną wyobraźnię. Nie rywalizuję o żadną nagrodę i o tym pisałem. Rozumiem, że podział na kategorie wagowe w boksie też jest Ci dziwny.

Eleks   10 #81 11.06.2011 01:26

@pebal
"Masz zbyt bujną wyobraźnię." Całkiem możliwe...
Poważnie nie dostrzegłeś ironii we wpisie ? Z postu na post zauważam, że czytelnicy DP nie zawsze potrafią zachować zdrowego dystansu do siebie. To tylko konkurs, jeden z wielu...

Co do podziału kategorii - chciałem zwrócić Twoją uwagę na fakt, że zgodnie z pierwotnym założeniem taki stan rzeczy nie miał prawa mieć miejsca, a mimo to Redakcja poszła na rękę. Ja bym nie miał odwagi prosić o więcej, więc podziwiam i szanuję Twoje zdanie.Wykorzystaj jednak nadarzającą się okazję by zaistnieć, niżli miałbyś zakończyć konkurs w osławionej grupie uczciwych 'inaczej'.

Boks dzieli kategorie ze względu na wagę, a nie ze względu na technikę czy siłę ciosu. Sposób w jaki wykorzystasz swoje umiejętności może być Twoim atutem, bądź słabością, ale żaden bokser nie narzeka, że nie potrafi uderzać lewym prostym tak jak przeciwnik, tylko szuka sposobu na jego zaskoczenie. Nie ma więc sensu być narzekał, że ktoś się zna na JSie, kiedy Ty 'tylko' botujesz na podstawie koloru obręczy.
Poza tym, w kategorii na najlepszego bota jest Was bodajże 5 czy 6 ? między kim więc te kategorie stworzyć ?

Wiem, że pewnie Cię nie przekonam, ale uważam, że powinniśmy(cie/neś) korzystać z tego co jest, a nie co mogłoby być.

Pozdrawiam

pebal   11 #82 11.06.2011 09:27

@Eleks
Mój bot gra uczciwie, więc redakcja poszła prędzej innym na rękę niż mnie. Nigdzie nie jest napisane, że nie może Ci pomagać siostra, brat, dziadek, babcia, lub robot. Oszukiwanie to działanie niezgodne z regulaminem a ja go nie naruszyłem.

Zgodzę się, że człowiek w starciu z botem ma znacznie mniejsze szanse, dlatego nie mam nic przeciwko osobnej klasyfikacji dla botów. Jednak jeżeli poszło się już tą drogą, to powinno się wziąć także pod uwagę, że bot ma znacznie mniejsze szanse w rywalizacji z kodem JS. Różnica pomiędzy działaniem bota i kodu JS jest taka, jak różnica pomiędzy rzucaniem kulą w kręgle a przewracaniem kręgli ręką.

Eleks   10 #83 11.06.2011 10:01

@pebal
"Mój bot gra uczciwie" Tym stwierdzeniem moje umiejętności i spryt zostały ośmieszone. Nie rozmawiajmy więcej na temat moralności w tym konkursie. Wszyscy dobrze wiedzą ( ącznie z innymi twórcami botów itp.), że użycie bota (nieważne w jakiej postaci) to oszustwo, czemu Ty zdecydowanie zaprzeczasz w każdym poście. Kwestia zasad i sumienia, które możesz mieć przecież swoje.

Kolejny średnio trafiony przykład. To ja zbijam kręgle rzucając w nie kulą, Ty masz nadajnik, dzięki któremu zawsze ustrzelisz spare'a a potem strike'a. Co najwyżej Ci wykorzystujący JSa mają nadajniki w samych kręglach. Reasumując, co za różnica jak zbijesz wszystko, skoro i tak ro zrobisz ?
Dzięki za wymianę zdań, ale ja z mojej strony ją na tym zakończe, bo nasze wywody nie opierają się na wspólnych fundamentach moralnych i zmierzają w nicość.

pebal   11 #84 11.06.2011 12:07

@Eleks
Bardzo kiepski byłby z Ciebie prawnik.

pebal   11 #85 11.06.2011 12:12

@Eleks
W tej grze boty nie gwarantują 100% skuteczności, więc to Twoje porównania są nietrafione.

cayman3_11   3 #86 11.06.2011 15:59

@Ryan: "Tak się składa, że modyfikacja JSa, której dokonał cayman3_11, zwraca błędne logi. To znaczy: jeśli je poprawię według odpowiedniego schematu, to będą wyglądały na poprawne. Ale przecież nie będę przed sobą udawał, że to nie automat gra. ;)"

Czy to aby na pewno aktualne? Przejrzałem pobieżnie logi i nic ciekawego nie znalazłem, ale to o czym piszesz pasuje mi do buga którego poprawiłem kilka dni temu ;)

Ryan   15 #87 11.06.2011 17:49

@cayman3_11: Możliwe. Żeby móc pchnąć analizę logów poza parsowanie ich, automagicznie poprawiam wartości i wyświetlam sobie tylko informację, że format był błędny w jednym z widoków aplikacji. W ramach ciekawostki powiem, że były 3 osoby z takim błędem jak Twój, ale dwie przestały grać, więc nie przejmowałem się póki co oznaczaniem ich jako boty. :)

przemo_li   11 #88 11.06.2011 21:06

@Ryan
Uważam tylko, że członkowie Redakcji DP powinni być ostrożni w używaniu obraźliwych epitetów wobec czytelników.


BO JAK PO RAZ SETNY pokazuje REGULAMINU nie ma, więc @Cebula BEZPODSTAWNIE nazwał oszustami tychże czytelników.

PS Sorry za kapitalne, ale już nie wiem jak mam pisać aby wyrazić moją opinię w sposób jasny. I nie zostać przy tym wsadzony do worka z innymi :/

przemo_li   11 #89 11.06.2011 21:08

Pie***** oszustów, tylko, że TAKICH NIE MA!!! I TO WEDŁUG REGULAMINU.

A jeśli się mylę to odpisz, który punkt tegoż regulaminu mam ponownie przeczytać.

Eleks   10 #90 11.06.2011 23:46

"By grać, trzeba posiadać Internet Explorera 9 oraz konto w naszym portalu, które można szybko i bezpłatnie założyć na stronie rejestracji."
Ciekawy jestem ilu z tych, którzy tak bardzo bronią się miana 'oszusta' rzeczywiście gra na IE9. A ten cytat ze wpisu o konkursie WYRAŹNIE zaznacza, że gra jest dla IE 9.
Gracie na IE 9 ? Tylko szczerze...

przemo_li   11 #91 12.06.2011 09:28

:)

To jest tekst najbliższy regulaminowi, na jaki udało mi się natknąć.

I co pisze tam, że trzeba klikać ręcznie? Albo definiuje co jest zabronione? (tak, granie na !IE9, i tyle)

pebal   11 #92 12.06.2011 10:49

@Eleks
Gdzie Ty masz napisane, że trzeba grać na IE9? Według zacytowanego zdania trzeba IE9 jedynie posiadać. Ja grałem w FF z wykorzystaniem IE Tab 2, korzystałem więc tylko z silnika IE9.

kubut   19 #93 12.06.2011 12:41

W kodeksie ruchu drogowego nie ma ani słowa o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa, jedynie o konieczności "korzystania z nich". Kłóć się z policjantem, że Ty korzystasz z nich, tylko w inny sposób (drapiesz się nimi czy coś...). Zawsze uważałem, że ludziom inteligentnym nie trzeba wszystkiego pisać co do słowa, bo wystarczy trochę pomyślunku, żeby wiedzieć ze używanie botów nie jest zgodne z zasadami rozgrywki fair play.
Grając w karty, nie ustalasz za każdym razem całego regulaminu gry, ale nie wyciągasz raczej kart z rękawa bo to LOGICZNE, że to nie zgodne z zasadami (moralnymi, nie prawnymi!)

pebal   11 #94 12.06.2011 12:56

@kubut
Wyciąganie kart z rękawa jest oszustwem. To nie to samo co granie w karty z robotem, który przestrzega zasad gry.

Cebula REDAKCJA  19 #95 12.06.2011 14:04

@przemo_li

Zastanawiam się, czy Ty tak naprawdę nie rozumiesz czy tylko tak sobie dla zabawy udajesz - to co piszę to naprawdę nie złośliwość tylko szczera wątpliwość... To tak tytułem wstępu.

No cóż, tak czy inaczej spróbuję wyjaśnić to i owo ;)

Twierdzisz, powtarzając to chyba kilkunastokrotnie w tym wątku, że wyrażam się nieuprzejmie o Czytelnikach - używając określenia "oszust". Nie wiem czy bardziej mnie to bawi czy załamuje - czuję się tak jak bym trafił do jakiejś politycznej debaty gdzie wszyscy starają się oczerniać nawzajem nie przejmując się autentycznością argumentów. Gdybyś cofnął się o tuzin swoich komentarzy do tego feralnego mojego, to mógłbyś sobie zadać trud i przeczytać kontekst... Pilarek napisał, że nie podoba mu się, że będziemy nagradzać oszustów, ja na to odpisałem, że nie będziemy nagradzać oszustów tylko autorów botów, którzy będą bawić się zgodnie z innymi zasadami. Ty wyciągnąłeś z tego wniosek, że ja nazywam Czytelników oszustami, ba, jak już go wyciągnąłeś to maglujesz go w absurdalnej ilości komentarzy...

Druga sprawa, Twoje prawne podejście do zabawy. Gdzie jest napisane, że zabawa jest zabawą, a nie konkursem dla deweloperów? Litości, nie bądźmy hipokrytami. Zabawa miała być prosta, bez regulaminów, załączników, przetwarzania danych i pytań o rozmiar buta. Wydaje się, że większość z nas do tego dorosła żeby funkcjonować nawet wówczas gdy nie ciągnie ich za ucho ustawa, rozporządzenie czy regulamin... Nie chcę nawet sobie wyobrażać jak wyglądały Twoje zabawy z rówieśnikami w młodości... Zauważ jednak, że nikogo nie kamieniowaliśmy, za powiedzmy pomysłowość, wręcz przeciwnie chcemy żeby wszyscy się dobrze bawili. Co więc wg Ciebie jest nie tak? Tylko proszę postaraj się zebrać myśli i nie wrzucać x komentarzy po jednym zdaniu. Aha, tak w ogóle, a propos prawniczych zapędów i miłości do regulaminów, regulamin vortalu zabrania stosowania botów generalnie.

przemo_li   11 #96 12.06.2011 14:48

@Cebula
"Nie, nie będziemy nagradzać oszustów. Autorów botów, którzy nas nie będą informować o wykorzystaniu "dopalania" będziemy po prostu banować z konkursu."

Trochę to karkołomne, i mogłem pomyśleć, że oszust == autor bota, który nie zgłosi jego istnienia.

Ale, ok masz rację, że powinienem dokładniej pomyśleś, zanim napisałem, że kogokolwiek obrażałeś lub używałeś pejoratywnych określeń. Ja się pomyliłem, ty miałeś (masz) rację.

przemo_li   11 #97 12.06.2011 14:58

Odpowidajac na drógi wątek:

Nie porządku jest, że nie określiliście z wyprzedzeniem, co zaliczacie jako branie udziału w konkursie. Nigdzie nie napisaliście, że będziecie inaczej traktowali tych, którzy problem optymalizacji wyniku rozwiążą za pomocą programu.

Oraz to, że oczekujecie, że niektórzy będą czytać wam w myślach. "Myślimy, że będą się bawić tak a tak, ale im o tym nie powiemy".

Oraz o to, że podejmujecie akcje, o których nie było mowy przed zaczęciem rozgrywki (tzn. samo banowanie).

I żeby ułatwić przekazanie moich ideii napiszę jak wg. mnie powinnien wyglądać ten konkurs:

1) Powinien być opublikowany regulamin, choćby najprostszy określający kto dostanie nagrody i za co.
2) Powinien być rozegrany 2 konkurs dla autorów botów. Z własnym regulaminem.
3) Powinna istnieć wersja gry bez blokady dla konkretnej przeglądarki, ale do grania poza konkursem, oraz do testowania swoich botów.


W zasadzie powyższe sprowadza się do a)myślenia przed, b)dbania o każdego, o ile się da c)nieograniczaniu innych do własnych "preferencji"

przemo_li   11 #98 12.06.2011 15:01

I chyba, myślę, że dobrze było by uznać takie praktyki za standard w konkursach DP.

Wiem, że przygotowanie takiego konkursu (od samej strony technicznej) to nie spacerek w parku, oraz, że technologia ma swoje ograniczenia. Ale lepiej być werbalnym do bólu oraz jawnie określać ograniczenia.

PS życzenia wysokich wyników dla obu kategorii walczących.

przemo_li   11 #99 12.06.2011 15:07

I jeszcze jedna myśl:

Kto jest bardziej winny "zepsutej" gry "klikaczy", DP czy Ci którzy pisali boty? (jeśli możemy mówić tu o jakiej kol wiek winie)

Pangrys WSPÓŁPRACOWNIK  21 #100 13.06.2011 08:57

@przemo_li

Proponuje Ci byś stworzył własny Vortal/Porta i spróbował go poprowadzić, oczywiście organizując ciekawe konkursy ... Nie zapomnij ze trzeba stworzyć ciekawą formułę konkursu, ciekawe nagrody oraz Regulamin , który uwzględni wszelkie możliwe przejawy nadinterpretacji .
Proste zadanie, no nie ??
Ja się nie dziwię że "Zabawa w motylki" jest tylko na jedną przeglądarkę. Był czas że Vortal promował Chrome, był czas gdy promowano Operę to i nadszedł czas by promować IE9. Chciałbym tylko byś spojrzał kto jest sponsorem HotZlotu :) Piszesz że nie każdy może spróbować, cóż takie jest życie, niesprawiedliwe i okrutne. Zaakceptuj ten fakt i idź dalej przed siebie. Kumulacja takiego jadu i złości w sobie może odbić się na Twoim zdrowiu i możesz skończyć jak ... Pangrys :) Wiecej luzu i uśmiechu Tobie życzę, byś nie przejmował się mało ważnymi i nieistotnymi problemami. Powiedz mi, czy wykluczenie pozostałych przeglądarek i innych OS od Visty czy Sevena tak mocno wpłynie na Twoje życie i postrzeganie świata ?? Czy naprawdę jest to tak ważne ??

Pomyśl i uśmiechnij się bo jakość radości nie widać po Tobie :)

Extraordinarykid   6 #101 13.06.2011 09:13

Czy ktoś wie, ile człowiek, bez pomocy botów, skryptów, a przy pomocy tylko myszki, jest w stanie wyklikać motyli ?

W przybliżeniu.. ?

Mi często zdarza się, że upłynie około 3-4 sekund, a żaden motyl nie pojawi się do zaczarowania ..

Średnio na te 2 minuty ile jest puszczanych motyli z każdej kategorii ?

Czy motyle są naprawdę przypadkowo losowane i może się zdarzyć, że wylosuję 20 z rzędu za "50" ?

Eleks   10 #102 13.06.2011 11:25

@Extraordinarykid
Zajrzyj tutaj -> http://www.dobreprogramy.pl/Zaczaruj-najlepsze-motyle-czyli-jak-byc-no,Blog,2538... Dowiesz się co nie co o mechanizmie działania motyli.
+/- 2500. Więcej jest po prostu praktycznie niemożliwe.

Ryan   15 #103 13.06.2011 12:45

@Extraordinarykid: najlepsze wyniki to 110 do 130 motyli. Raczej nie spotyka się więcej niż 130 motyli złapanych ręcznie. Okolice 115 trafiają się najczęściej (spora część wysokich wyników to 114-116 motyli).

kubut   19 #104 13.06.2011 13:55

Ja klikam w granicach 95-100, mój rekord to o ile dobrze pamiętam 110 motyli czy coś koło tego (110 na pewno nie przekroczyłem)

matzu   5 #105 13.06.2011 15:17

@Extraordinarykid
Żeby ułatwić sobie grę możesz użyć tego http://www.dobreprogramy.pl/Zaczaruj-motyle-pokonaj-rywali,Aktualnosc,25339.html...
Ponad 1900 gwarantowane, a czy zdobędziesz więcej to już zależy od szczęścia.

przemo_li   11 #106 13.06.2011 16:43

@Pangrys
RTFBP
Nie mam problemu z konkursem tylko dla IE9, za to chętnie bym pograł pod Linuksem w tą gierkę...

Ryan   15 #107 13.06.2011 16:51

@kubut: Najwięcej miałeś 107 motyli z tego co widzę.

Eleks   10 #108 13.06.2011 19:21

@Ryan
Mógłbyś powiedzieć coś więcej na temat zniknięcia z TOP1 IpGregoru ? Zmienił kategorię, czy wykryłeś nieprawidłowość ?

@matzu
Link do Twojego narzędzia jest niepoprawny, albo ja nie mogę z niego skorzystać...

matzu   5 #109 13.06.2011 19:38

@Eleks
Dzięki za info. Odpisałem w tamtym temacie http://www.dobreprogramy.pl/Zaczaruj-motyle-pokonaj-rywali,Aktualnosc,25339.html...
Do linków dodały się automatycznie ")" i ".", i stąd problemy.

ipGregory   1 #110 15.06.2011 12:14

@Eleks
Znalazłem się na czarnej liście botów.

Eleks   10 #111 15.06.2011 16:30

@ipGregory
Świadomie zgodziłeś się na przenosiny do innej kategorii czy próbujesz udowodnić swoją niewinność (; ?

ipGregory   1 #112 15.06.2011 18:42

@Eleks
Na nic się nie zgadzałem :P Co do tego czy oszukiwałem... hmm na razie zachowam to w tajemnicy :) Słowa @Ryan'a: "Skończy się gra, będziemy pokazywać kto i jak oszukiwał." Chętnie poczekam i zobaczę. Na nagrodę i tak nie liczyłem ponieważ termin mi nie pasuje ;/ Grunt to dobra zabawa :)

przemo_li   11 #113 18.06.2011 10:13

Gdzie jest ranking dla botów? Tzn. gdzie mogę zobaczyć wyniki dla botów.

pebal   11 #114 18.06.2011 10:38

@przemo_li
Przypuszczam, że ranking botów widza tylko gracze, umieszczeni w tym rankingu.
pebal: 3119
cayman3_11: 3091
command-dos: 2728
DonM$: 2555
ipGregory: 2539

meciarz   2 #115 18.10.2011 08:07

@command-dos
Mam do Ciebie prośbę, czy mógłbyś opisać trochę dokładniej metodę/funkcję którą szukałeś koloru w oknie innej(IE) aplikacji