Up North Web 2011

Ilu z Was wie, że Opera co roku organizuje konferencję poświęconą technologiom webowym?

Zapewne niewielu. Ale tak właśnie jest, a Up North Web 2011 właśnie się rozpoczęło. To konferencja dla dziennikarzy i interesujących osobistości, podczas której prezentowane są najnowsze osiągnięcia norweskiej firmy, pracownicy mówią o planach na przyszłość i, co szalenie ważne, porozmawiać można z ciekawymi ludźmi na temat sieci.

reklama

Wczorajszego wieczora po zwiedzaniu muzeum narciarstwa, które polecam każdemu (wystawa opiewa historię Norwegii, osiągnięć norweskich podróżników i sportowców), a które oferuje m.in. fenomenalny symulator skoku narciarskiego i zjazdu wyczynowego, spotkaliśmy się ze Sławkiem Sochajem z wrocławskiego oddziału opery oraz z Adamem Furykiem z Men's Health na wieczornej pogadance przy napoju z pianą.

A miejscówka jest nie byle jaka - Park Rica Hotel przy sławnej skoczni narciarskiej Holmenkollen wygląda na poważne zamczysko. Miejsce to natchnęło nas do dyskusji na temat przyszłości Internetu i przeglądarek (także na urządzenia mobilne), Androida, systemów operacyjnych na komputery stacjonarne i nauk społecznych (sprzyjały temu zresztą dopiero co zakończone wybory parlamentarne).

Wtorek zapowiada się na poważną dawkę przeglądarkowego szaleństwa, o którym nieco wspomniałem już w aktualności. Zapraszam zatem na swój blog wszystkich tych, którzy zainteresowani są siecią i jej częścią frontową - przeglądarkami. Postaram się informować o wszystkich świeżynkach zrodzonych podczas UNW oraz o własnych przemyśleniach na temat przyszłości sieci. Obiecuję też nie zaspamować swoim blogiem strony głównej. ;) Zatem - do przeczytania!

I tak, skocznia jest różowa.


 

Komentarze