Speckie 7.3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Nakładki i dodatki do przeglądarek
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

Speckie to niewielkie, ale bardzo przydatne rozszerzenie dla Internet Explorera, które dodaje w przeglądarce moduł sprawdzania pisowni.

Dodatek jest złotym środkiem dla wszystkich niezadowolonych użytkowników Internet Explorera, którzy od dawna narzekają, że brakuje w nim funkcji sprawdzania pisowni. Rozwiązaniem tego problemu jest Speckie, który po zainstalowaniu dodaje w przeglądarce moduł sprawdzania pisowni, doskonale znany m.in. z Opery, Firefoksa, Chrome'a, a nawet mniej popularnych aplikacji tego typu.

Zadaniem Speckie jest sprawdzanie pisowni wprowadzanego przez użytkownika w przeglądarce tekstu i informowanie poprzez podkreślenie o popełnionych błędach. Co więcej, po kliknięciu lewym przyciskiem myszki na zaznaczone słowo rozszerzenie wyświetla listę pozycji, które mogą je zastąpić, a także umożliwia rozbudowywanie domyślnego słownika o własne słowa. Na uwagę zasługują również spore możliwości konfiguracji. Dają one możliwość określania typu pól tekstowych, w których sprawdzana ma być pisownia, rodzaju i koloru podkreślenia błędnych słów oraz słowników, które wykorzystywane mają być do analizy wprowadzanego tekstu.

Speckie obsługuje przeglądarkę Internet Explorer 6, 7, 8, 9 i 10, dając przy tym możliwość instalacji słowników w ponad 30 wersjach językowych (w tym także polskiej). Do sprawdzania pisowni wykorzystywany może być więcej niż jeden słownik.

Uwaga!

  1. Rozszerzenie domyślnie instalowanej jest wraz z angielskim słownikiem. Aby skorzystać ze sprawdzania pisowni w języku polskim należy pobrać polski słownik, zainstalować go, a następnie w ustawieniach na liście dostępnych słowników zaznaczyć opcję 'Polski (Polska)'. Zmiany zastosowane zostaną po zrestartowaniu przeglądarki.
  2. Polski słownik dla Speckie pobrać można wybierając z rozwijanej listy poniżej przycisku 'Pobierz program' opcję 'polski słownik'.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!