reklama

Sprzedaż Lumii leci na łeb na szyję, ale Microsoft wyposaży je w etui z E Ink

Strona główna Aktualności

O autorze

Na dziobie okrętu. Stawia znaczące nad znaczonym, lubi czapki z daszkiem, teorię gier, tłumaczenia maszynowe i karabiny maszynowe.

W przypadku tabletów, również tych najwyższej cenowej półki, popularne akcesorium stanowi okładka, która pełni funkcję klawiatury. Przykład może stanowić świetnie wykonane urządzenie dołączane do Surface’a Pro 4, za które jednak trzeba słono zapłacić. Microsoft kontynuuje prace w tym kierunku i przygotowuje nowe etui dla Lumii. Co więcej, będą one prawdopodobnie wyposażone w wyświetlacz E Ink.

O pracach działu rozwoju w Microsofcie nad etui z wyświetlaczem wiadomo jak dotąd niewiele. Według WMPowerUser.com, priorytetem ma być jednak ich wielofunkcyjność: elementem okładki nie będą zatem sprzętowe klawiatury, a wyświetlacze E Ink, które mają zapewniać wszystko, czego w danej chwili będzie potrzebował użytkownik.

Może to być zatem wspomniana klawiatura (nawet z obsługą wybierania liter za pomocą przeciągnięć palca), ale także zdjęcie z galerii, zrzut z aplikacji kalendarza oraz wiele innych. Mowa nawet o integracji z Cortaną, która na drugim wyświetlaczu miałaby witać użytkownika, który odsłoni okładkę, bieżącymi informacjami.

Oczywiście z podobnymi pomysłami mieliśmy do czynienia w przypadku YotaPhone’a, trudno zatem stwierdzić, że pomysł Microsoftu jest całkowicie nowatorski. W przypadku rosyjskiego smartfona, wyświetlacz E Ink znajduje się jednak na tylnej części obudowy i mimo wykorzystania gestu obrotu smartfona do przerzucania treści na drugi wyświetlacz, takie rozwiązanie jest umiarkowanie wygodne.

A z pewnością mniej, niż możliwość korzystanie z dwóch ekranów obok siebie. Trzeba przyznać, że koncepcja prezentuje się zachęcająco. Pozostaje jeszcze kwestia tego na jak podatny grunt trafi: pozostaje żywić nadzieję, że w momencie premiery etui, smartfony z mobilnym Windowsem będą jeszcze w ogóle kupowane.

Jak można bowiem dowiedzieć się ze świeżych statystyk, sprzedaż urządzeń z tym systemem dramatycznie spada i osiąga dziś poziom porównywalny z wynikami z końca roku 2014. Microsoft może się także zdecydować na udostępnienie okładek poza ekosystemem Lumii, na przykład, jak to było z klawiaturą WordFlow, na urządzenia Apple'a.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić