Plaga spambotów i bezradność Facebooka

Zapewne niejeden z was choć raz na Facebooku dostał zaproszenie do znajomych od bota, który albo w opisie zdjęcia profilowego miał jakiś złośliwy link, albo wysłał go wam później w wiadomości prywatnej po zaakceptowaniu zaproszenia.

Nie wiadomo, czy owe boty to skradzione konta, czy konta zrobione ze skradzionymi zdjęciami; czysta tablica z samym profilowym sugeruje raczej drugą opcję. Są z nami od przynajmniej dwóch lat.

Ostatniego czasu stały sie jednak wyjątkowo złośliwe, a ich liczba potroiła. Ewoluowały niczym wirus.

Kilkujęzykowe hasło, czyli mój nietypowy sposób na tworzenie haseł

Witajcie. W tym moim pierwszym i jakże kijowym wpisie blogowym pismaka chciałbym zaprezentować swoją zapewne nietypową propozycje tworzenia haseł.Moja propozycja to hasła kilkujęzykowe (przy językach używających pism innych niż łacińskie, łacińskie transliteracje lub transkrypcje ... choć jak kto zna, kto woli :)), + może nawet składające sie z niepokrywających sie słów. Możesz przetłumaczyć z pomocą słowników lub tłumaczy np. Google, Yandex, Microsoft. Przetłumaczone słowa możesz poprzestawiać jak chcesz, tak jak i mogą być od tyłu, pierwsze litery z małych z resztą dużych itd.