r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Steve Jobs przeciwko DRM

Strona główna Aktualności

Współzałożyciel firmy Apple, Steve Jobs, opublikował ciekawy list otwarty, w którym dość krytycznie wypowiada się na temat zabezpieczania muzyki przy pomocy technologii DRM.

W prowadzonym przez firmę Apple sklepie muzycznym iTunes sprzedawana muzyka jest zabezpieczana przy użyciu systemu FairPlay, który ogranicza kupującym możliwość kopiowania i dystrybuowania utworów. Jak tłumaczy Jobs, system został wprowadzony tylko dlatego, że wymusiła go "wielka czwórka" wytwórni muzycznych, czyli Universal, Sony BMG, Warner i EMI, które kontrolują 70% światowej muzyki. Podobne systemy działają w innych internetowych sklepach muzycznych.

Jobs uważa, że nie ma sensu używać dalej technologii typu DRM, gdyż są one po prostu nieskuteczne. Według statystyk, tylko 10% legalnie sprzedawanej muzyki jest w ten sposób zabezpieczona, reszta to płyty CD bez jakichkolwiek zabezpieczeń - po nieudanej próbie wprowadzenia DRM na CD przez Sony wycofano się z tego pomysłu. Prócz tego, dalsze używanie DRM będzie ciągłym wyścigiem pomiędzy producentami a łamiącymi go crackerami, a najbardziej stracą na tym legalni użytkownicy.

Więcej szczegółów na ten temat w liście Jobsa.

r   e   k   l   a   m   a
© dobreprogramy
r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Komentarze

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   

Trwa konkurs "Ogól naczelnego", w którym codziennie możecie wygrać najnowsze maszynki systemowe Hydro Connect 5 marki Wilkinson Sword.

Więcej informacji

Gratulacje!

znalezione maszynki:

Twój czas:

Ogól Naczelnego!
Znalazłeś(aś) 10 maszynek Wilkinson Sword
oraz ogoliłaś naszego naczelnego!
Przejdź do rankingu
Podpowiedź: Przyciśnij lewy przycisk myszki i poruszaj nią, aby ogolić brodę.