reklama

StreetView już w 50 krajach, największa aktualizacja w historii przynosi mnóstwo zdjęć z Polski

Strona główna Aktualności

O autorze

Kobieta o wielu talentach, użytkowniczka OS X kochająca fotografię, kuchnię wschodnią, ciężką muzykę i poprawną polszczyznę.

Google wprowadził dziś największą aktualizację danych StreetView w historii usługi. Obszar, na którym można wybrać się na wirtualny spacer, znacznie powiększył się przede wszystkim w Polsce i Rumunii. Do tej pory w naszym kraju można było obejrzeć wybrane miasta, teraz trójwymiarowy widok dostępny jest na drogach wojewódzkich i nawet na wielu powiatowych i gminnych (na gruntówki samochody Google się nie zapuszczały). Dane uzupełniają zdjęcia użytkowników serwisu Panoramio.

Liczba państw, które możemy oglądać na StreetView, dobiła do okrągłych 50 dzięki dodaniu zdjęć z Węgier i Lesotho. Pierwszy raz można wybrać się na wirtualną wycieczkę do centrum Budapesztu, zobaczyć sławny Most Łańcuchowy, budynek Parlamentu, Zamek Królewski lub baseny i termy Széchenyi Fürdő. W południowoafrykańskim Lesotho można obejrzeć jeden z najstarszych na kontynencie kościołów ewangelickich, zabytki architektury, wijące się drogi i malownicze jeziora.

W sumie ostatnia aktualizacja wprowadziła obrazy z 563 tysięcy kilometrów dróg w 14 krajach. Poza Polską i Rumunią odświeżone zostały zdjęcia między innymi z Francji, Włoch, Rosji, Singapuru i Tajlandii. Na StreetView znalazły się również nowe ciekawe obiekty, w tym Pałac Pena w Lizbonie, świątynia Sha Tin Che Kung w Hongkongu czy irlandzki Zamek Kilkenny.

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieKosztuje prawie milion złotych rocznie. Aplikacja mObywatel oferuje bardzo mało