Szklane kule – czyli wróżenie w Internecie

Strona główna Aktualności

O autorze

Czy można przewidzieć mający się dopiero zdarzyć atak robaka komputerowego? Eksperci z CERT Polska twierdzą, że nie jest to wcale takie trudne...

Przewidywanie nadciągającego ataku wcale nie musi być wróżbą odczytaną ze szklanej kuli czy kart Tarota - jak twierdzą specjaliści z CERT. Jest kilka sposobów, które pozwalają zabezpieczyć komputer przed atakiem i podjąć niezbędne działania zapobiegawcze. O tym, jak przewidywać ataki komputerowe, nie odwołując się przy tym do ezoteryki, mówić będą Piotr Kijewski i Przemysław Jaroszewski z CERT Polska podczas prelekcji, która odbędzie się w siedzibie NASK 18 września o godzinie 11.00 w ramach VII Festiwalu Nauki. Wykład adresowany jest do wszystkich miłośników tematyki komputerowej, którzy pragną pogłębić swoją wiedzę na temat mechanizmów powstawania zagrożeń w Internecie i sposobów obrony przed nimi.

Podczas Festiwalu w NASK odbędzie się także tzw. "lekcja festiwalowa", w takcie której młodzież z warszawskich szkół będzie mogła zgłębić tajemnice Internetu, działania sieci i domen internetowych. Lekcja festiwalowa dotycząca tej tematyki odbędzie się 22 września o godzinie 10.00.

© dobreprogramy
s