Take-Two chwali się wynikami. Do sklepów poszło 32 miliony sztuk GTA V, wersja PC wciąż niepotwierdzona

Strona główna Aktualności

O autorze

Take-Two Interactive w kwartale kończącym się wraz z nadejściem nowego roku sporo zarobiło, czym oczywiście nie omieszkało się pochwalić. Firma, która pod skrzydłami ma chociażby Rockstar, za największy swój hit minionych miesięcy uważa naturalnie Grand Theft Auto V. Tej bijącej rekordy popularności produkcji poszło do sklepów 32,5 miliona egzemplarzy. Niestety o tak wypatrywanej edycji PC tytułu nadal oficjalnie się nie mówi.

W dalszej kolejności należy docenić rezultaty NBA 2K14 z 5 milionami sztuk na półkach sklepowych, BioShocka: Infinite, a także Borderlands 2 z wszelkimi dodatkami, które to dzieło stało się oficjalnie najlepiej sprzedającym się projektem w historii 2K Games, z w sumie 8,5 milionami egzemplarzy na koncie. W minionym kwartale odnotowano ponad 578 milionów dolarów zysku, a z okresu na okres idzie całemu Take-Two coraz lepiej.

2014 rok fiskalny ma być dla giganta przemysłu gier rekordowym i pozytywnie zapatruje się on na produkcję gier na systemy nowej generacji. Tutaj potwierdzono przeszło 10 tytułów, nad którymi trwają prace. Xbox One z PlayStation 4 zapoczątkowały ponoć emocjonujący czas zmian, a z rosnącej bazy ich posiadaczy żal nie skorzystać. Niemniej nie tylko na konsolach T2 będzie się koncentrować, mając na oku też wszystkie inne popularne platformy rozrywkowe, idące w parze z obecnie rozwijaną ideologią firmy.

© dobreprogramy

Komentarze