reklama

Time Machine i wsparcie dla AirPort Disk

Strona główna Aktualności

O autorze

Jak donosi serwis AppleInsider wygląda na to, że wsparcie dla tworzenia bezprzewodowych kopii danych za pomocą aplikacji Time Machine w nowym systemie Leopard nie będzie tylko fikcją.

Time Machine jest rewolucyjnym sposobem ochrony cyfrowego życia - właśnie tak reklamuje Apple swoje rozwiązanie wbudowane z Leoparda. Po skonfigurowaniu poprzez jedno kliknięcie Time Machine automatycznie zachowuje aktualne kopie wszystkiego, co znajduje się w Maku. W przypadku utraty pliku, użytkownik może użyć Spotlight z Mac OS X i cofając się w czasie odszukać i przywrócić ten plik.

Time Machine może automatycznie archiwizować zawartość Maka na zewnętrznym dysku twardym podłączonym przez kabel FireWire lub USB na serwerze. Z założenia opcja tworzenia kopii bezpieczeństwa miała działać również z bezprzewodowym dyskiem twardym podłączonym do stacji bazowej AirPort Extreme, jednak obecnie ta funkcja jeszcze nie działa.

Wygląda jednak na to, że programiści z Appla w kolejnej aktualizacji zaimplementują działającą opcję tworzenia kopii na bezprzewodowym dysku twardym podłączonym do stacji bazowej AirPort Extreme. Więcej informacji można uzyskać w serwisie AppleInsider zapoznając się z materiałem "Apple still working on Time Machine's AirPort Disk support".

© dobreprogramy
reklama

Komentarze

reklama
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNie wiemy, co jemy - państwowe badania to kropla w morzu. Projekt FoodRentgen chce to zmienić