FantAsia
liczba publikacji: 49pierwszy wpis: 3 Kwietnia 2015ostatni wpis: 20 Lutego 2021

Cykl poświęcony różnorakim ciekawym wynalazkom sprzętowym rodem z Azji.

FantAsia: test UMI Super, czyli prawie niezniszczalnego telefonu z aspiracjami

Podchodząc przekrojowo do rynku azjatyckich smartfonów, nowe telefony tych mniej kojarzonych producentów prezentują się dosyć podobnie, tak pod kątem projektów, jak i używanych podzespołów. Całkiem już nieźle rozpoznawalna marka UMI na swój sposób wyróżnia się spośród tłumu za sprawą stawiania na pokazywanie, jak bardzo odporne są kolejne modele telefonów tejże firmy.

FantAsia: test Meizu MX5, czyli flagowca wczorajszego, ale dzisiaj w lepszej cenie

Najnowsze chińskie telefony, czyli tak zwane flagowce, mocno kuszą ceną, kiedy porówna się możliwości azjatyckich cacek sprzętowych z propozycjami bardziej rozpoznawalnych światowych producentów. Te najpopularniejsze świeże modele kosztują jednak wciąż mimo wszystko sporo pieniędzy. Tutaj właśnie wypadałoby sobie zadać pytanie, czy nie lepiej, zwłaszcza na początku przygody ze smartfonami rodem z Shenzen, rozejrzeć się za czymś starszym, ale obecnie w dużo lepszej cenie? Bardzo miło wspominam

FantAsia: Doogee X5 Max, czyli tani telefon pod psem też znajdzie swoich zwolenników

Od dłuższego już czasu chciałem przyjrzeć się produktom chińskiej firmy Doogee, ale jakoś po prostu nie było ku temu okazji. Nie samymi niemal topowymi sprzętami jednak człowiek żyje, w końcu postanowiłem więc powrócić do korzeni, czyli zerknąć, co takiego dostaniemy obecnie w niższej półce budżetowej, no i zdecydowałem się połączyć to z dość dawnymi zamiarami. W sklepie Gearbest w cenie do 65 dolarów spokojnie nabędziecie wypuszczony niedawno model Doogee X5 Max.

FantAsia: Finow X5, czyli Smart Watch Phone z ekranem AMOLED jest na czasie

Wiele się zmieniło od czasu, kiedy po raz pierwszy przyglądałem się krokom producentów z Azji na światowym rynku inteligentnych zegarkofonów lub telegarków, czyli czasomierzy z opcją telefonu. W przeciągu zaledwie roku dane mi było samemu docenić, jak przeszliśmy od prostych konstrukcji z ograniczoną funkcjonalnością, które teraz królują w marketach w Polsce, po bardziej

FantAsia: Fifine W9, czyli masywny zegarek z Androidem, telefonem oraz modułem GPS

Spośród azjatyckich produktów elektronicznych bardzo lubię, poza telefonami, przeglądać w internetowych sklepach zegarki, także trafiające już do kategorii Mobile. Nie bez powodu, gdyż z miesiąca na miesiąc coraz więcej mamy tzw. smartwatchy z obsługą kart SIM, a więc takich, które zwyczajnie umożliwiają wykonywanie połączeń prosto z nadgarstka czy pisanie wiadomości SMS.

FantAsia: Elephone W2, czyli inteligentny zegarek z trzema latami pracy na baterii

Firma Elephone kojarzona jest przede wszystkim z wypuszczania w niesamowitym tempie coraz to nowszych telefonów komórkowych, ale producent celuje także w miejsca na innych półkach sprzętowych. Wziął się między innymi za TV boksy, kamery sportowe, a także szuka klientów zafascynowanych inteligentnymi zegarkami. Niedawna propozycja w tym ostatnim segmencie, czyli Elephone W2

FantAsia: Xiaomi Mi Band 1S, czyli pastylka z pulsometrem, z którą się nachodzisz

Zadbam nieco o zdrowie! Tak pewnie niejeden komputerowiec sobie dumnie obiecał, jak tylko poczuł odrobinkę wiosny za oknem. Cóż, najtrudniej wykonać pierwszy krok, więc by się przydał po prostu krokomierz. Bez sensu jednak kupować sobie urządzenie tylko z jedną funkcją, bo i z ewentualnego pulsometru się na pewno skorzysta. Naręczny pomocnik nie powinien także zbyt sztywno się prezentować na nadgarstku. W ten oto sposób, tak od słowa do słowa oraz po prześledzeniu nowych trendów, stałem się posiadaczem opaski Mi Band 1S, znanej również jako Pulse.

FantAsia: Cube iWork11, czyli komputer, tablet graficzny oraz Xbox One w jednym

Netbooki, ach netbooki! Małe komputerki z ekranem o rozdzielczości zazwyczaj 1024 na 600 pikseli, które odeszły w niepamięć, chociaż niejednemu dzielnie służyły na wyjazdach służbowych. Nie dziwi mnie w tej chwili, że spotkał je taki los, zwłaszcza przy postępie w dziedzinie urządzeń tak zwanych konwertowalnych, czyli tabletów z dołączaną klawiaturą.

FantAsia: Oukitel K10000, czyli kanciasty PowerBank z WiFi, GPS i opcją dzwonienia

Niestety smartfon z ekranem 5,5 cala, który działałby na jednym ładowaniu dłużej niż cały dzień, to w 2016 roku wcale nie relikt przeszłości. Wręcz przeciwnie. Niejeden użytkownik dużego telefonu, nawet jeśli jest z niego niemal w pełni zadowolony, bo spełnia swą rolę w danym przedziale cenowym, za główną bolączkę wskaże zapewne krótki czas pracy na akumulatorze. Oczywiście moi ulubieni azjatyccy producenci sprzętów nie są jednak głusi na potrzeby rynku i ambitnie ładują do swoich urządzeń coraz większe ogniwa. Oukitel przeszedł niedawno sam siebie. Do modeli K4000 oraz K6000

FantAsia: OnePlus X, czyli rasowa piękność ze słabym niestety portfolio fotograficznym

Niejeden młody azjatycki producent elektroniki coraz prężniej działa poza granicami Chin, ale niewielu udało się stworzyć pewną wyjątkową otoczkę ekskluzywności wokół swoich propozycji sprzętowych. Niby niezależne OnePlus, a w istocie podmarka Oppo, może pochwalić się sporym sukcesem w tym temacie. Wypuściło raptem trzy smartfony na rynek, ale dzięki modelowi dystrybucji, opartemu z początku na systemie zaproszeń, udało się wytwórcy zbudować zapotrzebowanie na jego kolejne propozycje.