UltraVNC 1.2.2.2

Strona główna Windows Narzędzia Narzędzia administracyjne i internetowe
Pobierz program
zabezpiecz pobieranie

UltraVNC to tuż obok RealVNC jedno z najpopularniejszych, całkowicie darmowych narzędzi do zdalnej pracy na innym komputerze podłączonym do sieci lokalnej lub Internetu, stanowiące doskonałą alternatywę dla Remote Desktop Connection Microsoftu.

Program pozwala wyświetlać obraz ekranu oraz korzystać z myszki i klawiatury drugiego komputera, tak jakbyśmy przed nim właśnie siedzieli, pomimo, iż znajdować się on może w odległej części naszej planety - wystarczy, że jest połączony z Internetem. UltraVNC doskonale sprawdza się w zastosowaniach domowych, ale również np. w firmach, oferujących swoim klientom wsparcie i pomoc techniczną. Ważną zaletą narzędzia jest opcja SingleClick sprawiająca, że na komputerze, z którym chcemy nawiązać połączenie nie trzeba instalować żadnego dodatkowego oprogramowania, ani też specjalnie go konfigurować. Wśród oferowanych przez UltraVNC znaleźć można takie funkcje jak transfer plików, szyfrowanie połączenia, rozmowy tekstowe, wsparcie dla wielu monitorów i serwerów proxy oraz automatyczne wznawianie zerwanego połączenia.

Po instalacji w ręce użytkownika trafiają 2 składniki: Server i Viewer, pozwalające odpowiednio przygotować komputer do zdalnej pracy oraz nawiązać z takim stanowiskiem połączenie.

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

darmowy, dość prosty w konfiguracji i obsłudze, dużo opcji,
kiepskie odświeżanie.
ocena użytkownika

Bardzo dobry program chyba jeden z najlepszych do zdalnej pomocy, a do zastosowań komercyjnych chyba jedyny darmowy oferujący opcje szyfrowania. Do domowych zastosowań równie dobry, lecz TeamViewer prostszy.
Program po zainstalowaniu praktycznie gotowy do użytku, lecz na serwerze VNC dobrze jest ustawić kilka parametrów jak:
- zmienić port na jakiś niestandardowy,
- ustawić hasło do połączenia lub użyć pluginu SecureVNCPlugin oraz skonfigurować go poprzez wybranie hasła, metod szyfrowania oraz wygenerować klucze.
- inne parametry poprawiające szybkość i jakość połączenia jak usunięcie tapety, aero.
Klucz .pkey kopiujemy do katalogu UltraVNC na komputerze z którego będziemy się łączyć (viewer), klucz .pubkey pozostawiamy na komputerze serwerze.
Następnie w aplikacji Viewer pozostaje wpisać IP serwera wraz z portem, oraz wybrać opcję połączenia z uwzględnieniem ilości kolorów, które będą nam się wyświetlały. Na koniec zaznaczamy lub nie chęć korzystania z szyfrowania za pomocą SecureVNCPlugin i klikamy connect. To wszystko.

29.10.2014 14:07 | Recenzja do wersji 1.2.0.3

Komentarze

0 nowych
kwantowykotek   6 #25 19.06.2017 13:27

@Anissa: Zgadzam się.

  #24 14.04.2016 07:57

Szkoda tylko, że czasem podczas połączenia z serwerem uwierzytelnianie zostaje odrzucone (authentication rejected), mimo, iż żadne ustawienia nie były zmieniane (zarówno na serwerze, jak i kliencie). Wówczas nie pozostaje nic innego, jak pogrzebać w ustawieniach na serwerze, co w przypadku komputerów znajdujących w innych siedzibach, jest problematyczne.

  #23 24.02.2014 13:27

@KOSZMAR23 (niezalogowany): tak ale to sie ustawia na serwerze a nie na kliencie

  #22 28.03.2013 15:32

z programu korzystam od dobrych 5-7 lat i jest super , teraz mam pierwsze problemy z Windowsem 8 ale mam nadzieje że zostanie to szybko naprawione

  #21 05.03.2013 00:30

Z moich obserwacji wynika, że ostatnie wersie są gorsze dod poprzednich. Często używam tego programu do połączenia się z komputerem Win 7 64bit z zainstalowaną 64-bitową 1.1.8.2 (najnowsza). Nie tylko w oknach konsolowych, także nawet w notatniku odświeżanie wpisanego tekstu jest tak wolne, trudno kontrolować wpisywany tekst. Nawet przy szybkim łączu odświeżanie ekranu bardzo spowolniało w stosunku do poprzednich wersji. Transfer plików osiąga około 1/3 transferu przez VPN między tymi samymi komputerami. Po przerwaniu przesyłania i ponownym nawiązaniu nawiązaniu połączenia VNC próbuje wznowić pobieranie, ale po pobraniu kliku Mb kończy błędem i systemowy komunikat "Program VNCViewer przestał działać..."
Znalazł ktoś lek na takie przypadki?

  #20 25.01.2012 10:55

witam.program niczego sobie ale mam maly problem,mianowicie:po polaczeniu sie z serwerem usuwa mi tapete na serwerze .W ustawieniach mam odznaczone pozycje :Remove wallpaper for viewers i enable black monitor on viewer request.Moze cos zle mam ustawione.Ktos cos wie na ten temat

  #19 16.01.2012 21:36

Kiko
Ja używam od jakiegoś czasu... udało mi się wymienić grafikę widoczną podczas zasłaniania pulpitu dla usera ale jest jeden błąd którego nie mogę przeskoczyć a mianowicie gdy nie wyłączę areo na Win7 PRO to jak zakrywam ekran to się zakrywa i na serverze i na weverze.... :/

Anissa   4 #18 05.12.2011 18:33

Polecam Wam jednak jego konkurencję, czyli TightVNC. Porównywałam osobiście oba. TightVNC, szybszy i wygodniejszy. A na wolniejszych łączach, to nawet nie ma co porównywać.

http://www.dobreprogramy.pl/TightVNC,Program,Windows,12623.html

mescalero   3 #17 16.11.2011 22:37

@Tomek81
Najprościej stworzyć VPN. Takie rozwiązanie łączy możłiwość komunikacji za pośrednictwem WAN (Internet) z prostotą konfiguracji i bezpieczeństwem LANu.

Co do samego programu UltraVNC to faktycznie czołówka wśród darmowych programów VNC. Nie mogę go jednak z czystym sumieniem polecić użytkownikom "okien". Program potrafi działać niestabilnie: w serwerze zdarzają się problemy z pracujacą w tle usługą, wtyczka szyfrująca potrafi "bruździć", blokowanie ekranu jest zawodne. W poprzednich wersjach też bywało różnie. Osobiscie nie wytrzymałem i przesiadłem się na mRemoteNG (rozszerzajacego możliwości systemowego RDP), również w połączeniu z Hamachi.

  #16 27.09.2011 10:49

Witam,
Mam pytanie. Co trzeba zrobić aby ultravnc działał poza siecią lokalną. KIedy podłączam pod tę samą sieć nie mam problemów. Ale kiedy próbuję się połączyć poza nią to już nie mam takiej możliwośći. Do obsługi mam 2 rodzaje systemów: Server- W XP, Viewer W7. Server obsługuje "neo" z routerem a Viwer- UPC. Może jakiś firewall?

  #15 30.07.2011 03:10

Server ten ów wiesza się w Windows Viście Business 64-bit. Działając jako usługa systemowa. Poten tylko restart lub fizyczna obecność przy serwerze pomaga...

  #14 28.05.2011 16:23

Używam tego programu od miesiąca w małej firmie dla celów administracyjnych (środowisko mieszane Win XP Home i Professional). Program spełnia moje oczekiwania lecz ma jedną poważną wadę której nie udało mi się wyeliminować. Chodzi o kwestię wyświetlania zdalnego pulpitu. Działa to strasznie powolnie lub wcale w przypadku, gdy na zdalnym komputerze uruchomię wiersz poleceń. Wówczas wykoananie dowolnej komendy w stylu "dir" nie powoduje, wyświetlenia zawartości w oknie wiersza poleceń. Muszę kliknąć w to okno by się odświeżyło. Druga sprawa to brak wyświetlania tekstu wpisywanego do takiej konsoli, po prostu kursor stoi w miejscu. Dopiero po wpisaniu polecenia i kliknięciu myszką w obszar okna wiersza poleceń lub wybranie "odśwież" aktualizuje widok. Używam wtyczki szyfrującej "SecureVNCPlugin.dsm" dla celów bezpieczeństwa ale gdy nie używam trybu szyfrowania to prędkość się nie zmienia.

Jak to przyspieszyć, bo to dość uciążliwa dolegliwość?

  #13 26.05.2011 21:51

Testowałem kilka programów typu VNC i ten jest zdecydowanie najlepszy.

  #12 06.04.2011 23:39

Odpowiem jako użytkownik UltraVNC ale jego porzednich odsłon - program do zarządzania zdalnego drugim komputerem - umożliwia nam zarówno sprawne poruszanie się po drugiej maszynie jak i przesyłanie plików między pulpitami, wbudowany moduł czatu, ukrycie swojej obecności przez co możemy patrzeć bez ingerencji w środowisko użytkownika... jestem Administratorem sieci w wiekszej firmie i z powodzeniem używam tej aplikacji - od pewnego czasu zmieniam VNC na konkurencyjnego TeamViewera ale niemniej jednak dla mniej zaawansowanych użytkowników- administratorów polecam :) konfiguracja jest banalnie prosta - po zakończeniu procesu instalacji powinno pojawić się nam okienko z konfiguracją aplikacji w której między innymi ustawiamy np. port jaki mamy otwarty na routerze - standardowo jest to port 5900 i 5800, hasło do zalogowania się na maszynie bez wylogowania obecnego usera, czy choćby sam fakt niemożności wyłączenia działającej aplikacji przez zalogowanego usera :) fajny i bardzo ciekawy program niemniej jednak po pewnym czasie zaczyna być zbyt mało zaspokojający ciągle rosnące potrzeby Admina sieci... jeżeli ktoś ma pytania lub problemy z aplikacją - służę pomocą :) mój mail - karol.czerminski@gmail.com, gg - 3282876 :) można śmiało pisać tylko w razie czego proszę powoływać się na ten post :) pzdr KahrloS

kmeleon   2 #11 06.04.2011 11:52

Super program. Ja łącze się w Windows 7 na ubuntu i linux mint działa bez żadnego problemu. W większości dystrybucji opartych na debianie serwer zdalnego plulpitu jest instalowany domyślnie a jego podstawowa konfiguracja jest banalnie prosta.
Polecam

  #10 06.04.2011 10:30

nie wiem, ale czy to wina jakiejś łatki Win7, ale połączenia zdalne przestały mi działać przy przełączaniu użytkowników.
może ta wersja to poprawi...

  #9 17.02.2011 14:07

jak to dziala, nie chce dzialac, dlaczego?

Shaken   3 #8 13.02.2011 14:02

Jest aktualne spolszczenie?
Może redakcja DP o tym pomyśli? :>

  #7 29.11.2010 09:19

@smz2 - Znawca napisal o Win67, tak faktycznie moze nie dzialac. Natomiast u mnie na win7 dziala, potwierdzam.

  #6 27.11.2010 13:30

jak go skonfigurować