Uwaga na internetowe znajomości!

Strona główna Aktualności

O autorze

Policja zatrzymała młodego prawnika, który - jak wynika z ich ustaleń - podstępem nakłaniał nastolatki do sesji zdjęciowych, a następnie wykorzystywał je seksualnie. Swoje ofiary wyszukiwał za pośrednictwem Internetu. W piątek sąd tymczasowo aresztował podejrzanego na dwa miesiące. Sprawa jest w toku. Policja prosi pokrzywdzone kobiety o kontakt.

O tym procederze policję powiadomiła w miniony wtorek matka 16-latki. Dziewczyna nawiązała kontakt z podejrzanym poprzez Internet. Umówiła się z nim na płatną sesję zdjęciową w jego mieszkaniu. Tam sprawca usiłował wykorzystać ją seksualnie.

27-letniego Marcina S., mieszkańca powiatu krośnieńskiego, zatrzymano w czwartek rano. Policjanci zabezpieczyli jego telefon komórkowy i komputer. Dzięki temu zdołano dotrzeć do kilku kolejnych pokrzywdzonych. Jedna z nich zeznała, że została zgwałcona.

Krośnieńscy policjanci ustalili, że podejrzany podawał się za przedstawiciela krakowskiej agencji reklamowej, poszukującej młodych, atrakcyjnych modelek. Posługiwał się nickiem: szukamfotomodelek. Przed nawiązaniem osobistego kontaktu, prosił nastolatki aby przesłały mu swoje zdjęcia i dopiero wówczas uzgadniał z nimi szczegóły spotkania.

Policja prosi wszystkie kobiety, które padły ofiarą Marcina S. o kontakt z Komendą Miejską Policji w Krośnie, tel. 013 43 29 900, mail: krosno@podkarpacka.policja.gov.pl, ponadto apeluje do rodziców nastolatek o rozmowy z córkami i ostrzeganie ich przed zagrożeniami, związanym ze znajomościami zawieranymi przez Internet.

© dobreprogramy

Komentarze