Ładny Windows 10? Jednak to możliwe

Co jest nie tak w Dziesiątce to temat-rzeka, ale dzisiaj skupimy się na wyglądzie. Niby o gustach się nie dyskutuje, ale jeszcze nie spotkałem się z kimkolwiek uważającym Win10 za ładny. Nie ma co się dziwić, ikony i kontrolki wyglądają jakby były rysowane na kartce od linijki. Co gorsza, czasy Windowsa 95 są już daleko za nami, przez co użytkownicy odzwyczaili się od wszechobecnych kantów i spartańskiej estetyki. Do tego oczywiście dochodzi niespójność.

Zremiksowany robocik pod strzechy

O Remix OS słyszał chyba każdy, acz jeśli ktoś się uchował to pokrótce wyjaśnię, że jest to dystrybucja Androida przygotowana z myślą o desktopach, czyli innymi słowy jest tym czym Chrome OS od dawna powinien być. Obsługiwanie aplikacji w trybie wielookienkowym, pasek start z listą uruchomionych programów czy bardziej zaawansowany eksplorator plików. To wszystko jest dostępne w zremiksowanym robociku.

Jednak był jeden malutki problem,

Na co ja czekałem tyle czasu, czyli o Freyi słów kilka

Premiera Freyi jakoś przebiegła bez echa. Swego czasu Internet zalała fala ekscytacji tym systemem, ale jakoś wydanie trzeciej iteracji elemetary przebiegło po cichu. Minął od niego dobry miesiąc i nadal jakoś mało się mówi o Freyi. Jakby nie patrzeć, elementary OS wręcz prosi się o recenzję, więc pora bym zakazał rękawy i upisał kilka słów na jej temat.

Pożegnałem się z Rebeccą i wgrałem Freyę zaraz po premierze. Powiem bez owijania w bawełnę, przeżyłem ogromny zawód i dostałem nauczkę, by nie wgrywać systemów w ciemno i najpierw sprawdzić je na wirtualce.

elementary OS - Linux dla każdego?

Ostatnimi czasy coraz częściej można natknąć się na wpisy o elementary OS. Przede wszystkim wychwala się w nich jego powłokę, która ma sprawiać, że jest on pierwszym Linuksem z dopracowanym interfejsem. Jak jest naprawdę i jak mają się inne jego aspekty? Ponieważ zacząłem korzystać z tego systemu niedługo po wydaniu Luny to pozwolę sobie napisać swoje wrażenia z jego użytkowania.

Estetyka OS X

Osobiście nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że elementary OS jest pierwszym Linuksem z dopracowanym interfejsem.