Windows Defender ATP wkrótce z danymi z innych systemów operacyjnych

Strona główna Aktualności

O autorze

Microsoft zapowiedział współpracę z dostawcami programów zabezpieczających, dzięki której Windows Defender ATP (usługa rozpoznawania zagrożeń w firmowych sieciach) będzie rozwijana również w oparciu o dane pochodzące z systemów macOS, Linux, Android oraz iOS. Partnerami będą Bitdefender, Lookoutm oraz Ziften.

Takie podejście ma być odpowiedzią na potrzeby klientów szukających ochrony i informacji o potencjalnych zagrożeniach niezależnie od platformy. Microsoft zadbał o to, by integracja nie była wymagająca i mogła przebiec szybko, bez konieczności zaprzęgania dodatkowej infrastruktury, przez co nowe efekty współpracy mają się pojawić w usłudze już niebawem.

Wystarczyć ma kilka kliknięć, by rozpocząć przesyłanie danych z pozostałych systemów do konsoli Windows Defender ATP. Dzięki niej zarządzający siecią mogą na bieżąco monitorować zagrożenia, jakie się w niej pojawiają. Każde urządzenie ma tutaj osobno tworzoną historię, która sięga nawet sześciu miesięcy i wygodny podgląd zdarzeń.

Integracja z Bitdefenderem jest już teraz dostępna dla użytkowników w ramach Public Preview. Pozostałe dwa rozwiązania mają być dostępne wkrótce. Warto dodać, że partnerstwo z wymienionymi firmami to tylko początek. Microsoft ma w planach również współpracę z innymi, jednak szczegóły nie są na tę chwilę zdradzane.

© dobreprogramy

Komentarze

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNagranie kochane przez miliony. Włączają je w jednym celu