bEUaEuHV
abcFaktury ikona

abcFaktury21.4.7

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

abcFaktury to program do fakturowania, z możliwością wystawiania wszystkich typów dokumentów handlowych, not, dokumentów walutowych, a także drukowania paragonów i faktur na drukarkach fiskalnych. abcFaktury może drukować na drukarkach komunikujących się protokołami Posnet, Thermal, Novitus, Elzab i Farex.

bEUaEuHX

Uwaga! Od maja 2019 r. program abcFaktury rozbudowany został o moduł do prowadzenia gospodarki magazynowej. Od teraz możliwy jest także zakup licencji dożywotniej.

abcFaktury obsługuje wszystkie rodzaje faktur: VAT, proforma, WNT, marża, RR, zaliczki, korekty, faktury zaliczkowe i zakupowe, rachunki, paragony i noty księgowe, odsetkowe i korygujące. Mamy tu kilka szablonów faktur do wyboru oraz edytor pozwalający na ich dowolne modyfikowanie oraz tworzenie własnych, jest też możliwość umieszczania na dokumentach własnego loga i znaku wodnego. Faktury można przypisywać do kategorii i przechowywać w drzewie.

Przy fakturach walutowych program sam pobiera kursy walut i informacje o tabeli NBP. Faktury można wystawiać po polsku, angielsku, niemiecku, francusku, rosyjsku oraz dwujęzyczne. Obsługa not obejmuje księgowe, odstetkowe i korygujące. Program daje możliwość umieszczenia loga na dokumentach oraz znaku wodnego. Dodatkowo wprowadzona została weryfikacja w GUS, CEiDG, VIES, w tym możliwość instalacji modułu czynnego podatnika VAT w Polsce jak i Unii Europejskiej

abcFaktury spełnia wymagania RODO, związane z przechowywaniem i przetwarzaniem danych osobowych. Kontrachentów w bazie można anonimozować do celów statystycznych – z bazy danych zostaną usunięte dane pozwalające na identyfikację (nazwa firmy, NIP, adres, e-mail, numer telefonu itp.), zostanie kod pocztowy, poczta, miejscowość, powiat, województwo i kraj kontrahenta. Faktury nie starsze niż 5 lat zostaną w bazie, gdyż tego wymagają przepisy. Ponadto można wygenerować raport z informacjami, jakie posiadamy na temat danego kontrahenta. Lokalne bazy SQLite można zaszyfrować z użyciem algorytmu AES256 oraz założyć dodatkowe zabezpieczenia: wymuszenie stosowania odpowiednio złożonych haseł i cyklicznej zmiany haseł, szyfrowanie wszystkich załączników zapisywanych w programie i szyfrowanie generowanych plików PDF.

abcFaktury pozwala wygodnie obsługiwać sprzedaż dzięki specjalnemu oknu szybkiej sprzedaży (POS). Program może współpracować z kasami fiskalnymi i czytnikami kodów kreskowych. Nie zabrakło możliwości prowadzenia bazy kontrahentów i gromadzenia w nich szczegółowych informacji o klientach, także z indywidualnymi cennikami, rabatami, kredytami kupieckimi i terminami płatności. Dostępne produkty i świadczone usługi można spisać w prostym indeksie. Wszystkie dane są automatycznie zabezpieczane w kopiach zapasowych.

Faktury, zamówienia i dokumenty magazynowe można importować w różnych obsługiwanych formatach. Eksport jest możliwy między innymi do programów księgowych, jak Comarch Optima, Insert (Rachmistrz, Rewizor), Wapro Fakir, R2KSIĘGA i inne. Ponadto abcFaktury może korzystać z bsxEdi – systemu wymiany dokumentów między firmami, które także korzystają z tego programu. Zaszyfrowane dokumenty są przesyłane za pomocą serwera BinSoft. Kiedy użytkownik bsxEdi pobierze swój dokument z serwera BinSoft, dokument zostanie usunięty. Jedną osobą, która może odczytać i przechowywać dokument, jest jego adresat.

Program jest dostępny za darmo dla firm wystawiających do 10 dokumentów miesięcznie (handlowych i magazynowych). Bez ograniczeń liczby dokumentów handlowych kosztuje tylko 49 złotych netto rocznie, zaś wersja z nieograniczoną liczbą dokumentów handlowych i magazynowych to koszt 99 złotych netto rocznie. Aktualizacje programu i wsparcie techniczne dla użytkowników są darmowe.

Udostępnij
abcFaktury 21.4.7wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
3.925 ocen
Twoja ocena:
ProducentBinSoft
Liczba pobrań52 783
Data aktualizacji9 kwi 2021
Rozmiar pliku100.42 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
abcFaktury ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEUaEuIh
Komentarze (191)
bEUaEuIT