Jak w Windowsie usunąć niepotrzebne pliki i posprzątać w systemie?

Jak w Windowsie usunąć niepotrzebne pliki i posprzątać w systemie?

Jak w Windowsie usunąć niepotrzebne pliki i posprzątać w systemie?
Oskar Ziomek
16.04.2018 12:40, aktualizacja: 17.04.2018 14:01

Każdy użytkownik Windowsa z pewnością zauważył, iż z czasem na komputerze ubywa wolnego miejsca na dysku, gdyż odinstalowane programy pozostawiają po sobie pliki-śmieci. Oto narzędzia, dzięki którym szybko usprawnisz działanie każdego komputera.

Sprzątanie systemu: CCleaner

Po instalacji CCleanera warto odwiedzić ustawienia. Aplikacja dostępna jest w języku polskim, ale nie jest on uruchamiany automatycznie i trzeba ręcznie wybrać go z listy. Jeśli zainteresowani jesteśmy usuwaniem zbędnych plików z systemu, wybrać należy opcję Cleaner wśród ikon po lewej stronie. Następnie zaznaczyć trzeba, jakiego rodzaju pliki chcemy wyszukać w celu usunięcia. Do wyboru mamy takie elementy jak pliki tymczasowe przeglądarek czy lista ostatnio używanych dokumentów w systemie.

Obraz

Korzystanie rozpoczyna się od analizy. Zależnie od stopnia zaśmiecenia systemu, a ostatecznie nawet wydajności komputera, proces ten może zająć od kilkunastu sekund nawet do kilku minut. Na ekranie zostanie na koniec wyświetlona informacja z ilością miejsca, które możemy zyskać po usunięciu zbędnych plików. Wówczas samodzielnie decydujemy, czy program ma je skasować. W odrębnych zakładkach w aplikacji można również między innymi wyczyścić rejestr. CCleaner dostępny jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu programów.

[wppl=2016132]

Skuteczne usuwanie aplikacji: Revo Uninstaller

Odinstalowując dowolne programy w Windowsie należy liczyć się z tym, iż większość z nich pozostawi po sobie w systemie tak czy inaczej pewne ślady, na przykład pod postacią danych konfiguracyjnych. Jeśli pliki te nie są nam potrzebne, z powodzeniem można je usunąć. Ciekawą aplikacją, która może się do tego przydać jest Revo Uninstaller.

Obraz

To program, który skutecznie usuwa aplikacje i może posłużyć jako alternatywa dla systemowego odinstalowywania programów w narzędziu Programy i funkcje. Revo Uninstaller sam rozpozna, jaka metoda usuwania programu będzie w każdym przypadku najskuteczniejsza, a później zaproponuje wspomniane usuwanie pozostałych plików po danej aplikacji. Program Revo Uninstaller dostępny jest do pobrania za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Ochrona: Malwarebytes

Jak już wspomnieliśmy, nie mniej istotne jest również skanowanie pod kątem szkodliwego oprogramowania. Tutaj świetnie sprawdzi się Malwarebytes – program, który służy do zabezpieczania komputera przed szeroko pojętym szkodliwym oprogramowaniem. Jego obsługa jest bardzo prosta: po instalacji i uruchomieniu, wystarczy kliknąć przycisk, który rozpocznie skanowanie. Na start użytkownik ma do dyspozycji dwutygodniowy okres próbny wersji premium.

Obraz

Po uruchomieniu skanowania program rozpocznie przeszukiwanie komputera pod kątem szkodliwych aplikacji. Sprawdzana jest pamięć, pliki autostartu, systemowy rejestr i system plików, a na koniec wykonywana także analiza heurystyczna. Malwarebytes można pobrać za pośrednictwem naszego katalogu oprogramowania.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (85)