bECiIrSd
AbleWord ikona

AbleWord3.0

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

AbleWord to w pełni funkcjonalny i darmowy (również do zastosowań komercyjnych) edytor tekstu, umożliwiający edycję dokumentów w formacie PDF. Wspiera on odczyt i zapis plików DOC, DOC, PDF, RTF, TXT oraz HTML.

bECiIrSf

Aplikacja stanowi doskonałą alternatywę dla systemowego notatnika czy wchodzącego w skład pakietu Microsoft Office płatnego edytora tekstu Word. Twórca zadał o to, aby w programie pojawiły się wszystkie niezbędne do wygodnego redagowania różnorakich plików tekstowych funkcje i narzędzia. Znajdziemy wśród nich wiele opcji przeznaczonych do formatowania tekstu i tabel, wzbogacania dokumentów o grafikę, stosowania nagłówków i stopek, a także sprawdzania pisowni oraz podglądu wydruku.

Inną, bardzo istotną funkcją AbleWord jest możliwość edycji dokumentów PDF. Aplikacja pozwala modyfikować ten typ plików identycznie jak ma to miejsce w przypadku standardowych dokumentów z tekstem. Do dyspozycji użytkownika oddano funkcje manipulowania tekstem, zmiany położenia pól tekstowych i elementów graficznych, usuwania wybranych elementów oraz dodawania nowych.

Edytor AbleWord pomimo wielu swoich niewątpliwych zalet posiada również kilka wad (przynajmniej dla polskich użytkowników). Na chwilę obecną aplikacja dostępna jest jedynie w angielskiej wersji językowej. Brakuje także polskiego słownika do modułu sprawdzania pisowni. Poza tym program polecić można każdemu, kto szuka prostego narzędzia do redagowania tekstów wyposażonego we wszystkie najważniejsze funkcje.

Udostępnij
AbleWord 3.0wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
4.17 ocen
Twoja ocena:
ProducentAbleWord
Liczba pobrań60 272
Data aktualizacji10 mar 2015
Rozmiar pliku3.56 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
AbleWord ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bECiIrTb