WindowsAkcesoriaSterowanie komputeremActiona
Actiona ikona

Actiona3.9.4

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Actiona to darmowe narzędzie służące do zautomatyzowania zadań wykonywanych na komputerze z systemem operacyjnym Windows.

Actiona opiera się na tworzeniu list akcji (skryptów) przy użyciu techniki „przeciągnij-i-upuść”, a do tego posiada intuicyjny interfejs. Możemy definiować proste i zaawansowane komendy powiązane z dowolnymi programami, działaniem popularnych „okienek” i określonego urządzenia, wybranych plików, procesów systemowych i wielu, wielu innych.

Choć początkowo może wydawać się, że Actiona skierowana jest wyłącznie do zaawansowanych użytkowników, tak naprawdę nie wymaga znajomości żadnego języka programowania. Mimo wszystko bardziej doświadczeni odbiorcy mogą skorzystać z JavaScript (EcmaScript), by rozszerzyć funkcje opisywanego narzędzia.

Actiona umożliwia ponadto tworzenie skrótów do wybranych skryptów, co może okazać się przydatne, gdy wielokrotnie będziemy musieli wykonać to samo zadanie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań977
Data aktualizacji20 lip 2018
Rozmiar pliku24.36 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Actiona ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)