Actionaz ikona

Actionaz3.9.2

WindowsAkcesoriaSterowanie komputeremActionaz
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Actionaz to darmowe narzędzie służące do zautomatyzowania operacji wykonywanych podczas codziennej pracy na komputerze. Dzięki niemu użytkownik może zdefiniować rozmaite zadania i tym samym zaoszczędzić sporo czasu.

Z poziomu głównego okna Actionaz możemy bardzo łatwo i szybko utworzyć nowe listy działań przy wykorzystaniu techniki "przeciągnij i upuść", co oznacza, że opisywany program nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Możliwe akcje podzielono na kilka głównych kategorii powiązanych z działaniem systemu operacyjnego, poszczególnych okien, wybranych plików, rozmaitych urządzeń lub procesów.

Takie zróżnicowanie sprawia, że Actionaz umożliwia zautomatyzowanie prostych czynności, jak i bardziej skomplikowanych operacji. Możliwe jest chociażbyuruchomienie danego adresu sieciowego, zakończenie procesu, wylogowanie się z konta w systemie operacyjnym, ustawienie kursora myszy w określonym miejscu, odnalezienie danego pliku i wiele innych.

Warto dodać, że wszystkie utworzone listy zadań w Actionaz możemy zapisać do pliku, by następnie odtworzyć je w wybranym momencie. Narzędzie zawiera także opcję importowania i eksportowania skryptów.

Actionaz powstał również z myślą o bardziej doświadczonych odbiorcach, którzy mogą rozszerzyć funkcjonalność narzędzia przy użyciu JavaScript (EcmaScript). Warto dodać, że aplikacja została napisana w C++ i robi użytek z zestawu narzędzi i bibliotek Qt.

Udostępnij
Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentActiona Team
Liczba pobrań269
Data aktualizacji23 maj 2017
Rozmiar pliku28.06 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Actionaz ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)