Błyskawiczne przesyłanie plików — od bluetooth do...?

Dzisiejszy świat jest na tyle "ucyfrowiony", że można się czasami zastanawiać czy zostało coś w nim analogowego. Wszechobecny Internet, tysiące fal radiowych które nas otaczają (których nie da się zobaczyć na szczęście), gigabajty przesyłanych danych. Obecny świat - cyfrowy świat. Muzyka kojarzona z utworami zapisanymi w różnych formatach, zdjęcia kojarzone przeważnie z plilkami *.jpg, filmy najczęściej z kontenerami AVI. Gigabajty jak się patrzy.

Dajcie mi spać — historia nowoczesnej bezsenności

Moja przyjaciółka ostatnio skarżyła się na problemy z bezsennością. Nie jestem jakimś lekarzem ale coś tam wiem o śnie. Zapytałem co robi, że nie może spać? Rzekła, iż pracuje przy użyciu komputera. Jest wierną fejsbukowiczką więc i w telefonie ciągle go używa. Innymi słowy, siedzi po nocach czasami z uzasadnionych powodów a czasem nie i spać się jej nie chce a później lamentuje, że nie może zasnąć. Niczym Gregory House, postanowiłem zająć się jej przypadkiem.

Czym jest sen to chyba wie każdy. Według encyklopedii PWN, sen to:

fizjol.

Złe dobrego początki. Czy ja dobrze widzę?

Dzień dzisiaj zaczął się (jak dla mnie) wcześnie. Pobudka, 6:50. Zastanawiałem się jaki ten dzień będzie. Wszak widziałem co mnie czeka w najbliższych kilku godzinach. Udanie się na politechnikę i próba zaliczenia wykładu. Cóż. Uważam, że słabo poszło ale to jedyne zajęcia w tym tygodniu więc może nie będzie tak źle - pomyślałem.

Po powrocie do domu też średnio ciekawa przygoda. Ambasador administracji bloku zawitał do hacjendy i z nienaganną kulturą oznajmił, że ktoś złożył skargę na stukanie po 22 w ścianę. Kurka, sam nie stukam.

Uwolnij oczy od czytania, czyli ... zmiana tekstu na mowę od dzisiaj dostępna w języku polskim.

Witam serdecznie, jest to mój pierwszy szybki wpis na blogu. Jeżeli jest coś nie tak z nim to przepraszam za to i obiecuję poprawę:)

Zatem zaczynamy

Każdy, kto miał kiedyś do przeczytania długą wiadomość, mail albo chciał przeczytać długi artykuł, po kilkudziesięciu linijkach zastanawiał się, czy dałoby się coś zrobić, by można było tego posłuchać zamiast czytać.

Użytkownicy, którzy chcą się uzależnić od Google jeszcze bardziej mają dobrą okazję.

Dostępna jest już aktualizacja dla mechanizmu zamiany tekstu na mowę.