WindowsArchiwumProgramy archiwalneAdobe Edge Code
Adobe Edge Code ikona

Adobe Edge Code(Preview)

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item

Adobe Edge Code to stosunkowo niewielki i bardzo prosty w obsłudze edytor, pozwalający wygodnie tworzyć strony WWW z użyciem takich technologii jak HTML, CSS i JavaScript.

Bazuje on na open source'owym projekcie Brackets, a jego olbrzymimi atutami jest lekki i przejrzysty interfejs graficzny oraz duża szybkość działania. Program oferuje zestaw podstawowych i niezbędnych każdemu webmasterowi funkcji, wśród których znalazły się m.in. mechanizm kart, pozwalający na pracę z wieloma plikami jednocześnie, a także kolorowanie składni i numerowanie wierszy.

Ponadto Adobe Edge Code wyposażony został w kilka małych, ale znacznie usprawniających pracę opcji. Mowa o funkcjach wstawiania\usuwania z kodu wcięć, duplikowania wybranych wierszy, przesuwania ich do góry lub w dół względem pozostałego kodu i komentowania poszczególnych linijek. Wszystkie one dostępne są również z poziomu odpowiednich skrótów, co dodatkowo poprawia komfort pracy z edytorem. Efekty pracy możemy na każdym etapie podejrzeć w przeglądarce internetowej, klikając ikonę 'Live Preview'.

Narzędzie w pełni wspiera technologie HTML5 i CSS3. Zintegrowanie ono zostało z kolekcją czcionek Edge Web Fonts oraz biblioteką PhoneGap Build. Twórcy zapowiadają, że w przyszłości pojawi się integracja z kolejnymi narzędziami i usługami z linii Edge.

Ocena redakcji
3.5
Ocena użytkowników
4.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań1 331
Data aktualizacji25 wrz 2012
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Adobe Edge Code ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)