Adobe eliminuje groźną lukę we Flash Playerze

Adobe eliminuje groźną lukę we Flash Playerze

21.09.2010 12:22

Wcześniej niż zapowiadano, ukazała się aktualizacja Flash Playera. Związana jest ona z groźną dla systemu luką wykrytą w programie.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o wykryciu niebezpiecznej dziury we Flash Playerze. Dotyczyła ona zarówno systemu desktopowych (Windows, Mac OS X, Linux i Solaris) jak i Androida dla smartfonów. Co gorsza, luka była już wykorzystywana przez cyberprzestępców. Według raportów doszło do przypadków ataku na system Windows za pośrednictwem Flash Playera. Aktualizacja Flash Playera miała ukazać się 27 września, jednak Adobe udostępnił ją kilka dni wcześniej. Najwyraźniej firma postawiła sobie za cel jak najszybsze wyeliminowanie luki w swoim oprogramowaniu.

Uaktualnienie Flash Playera dostępne jest dla systemów Windows, Mac OS X i Linux. Można je pobrać z naszego vortalu. Adobe udostępnił również aktualizację dla Androida, którą można ściągnąć z poziomu smartfona z e-sklepu Android Marketplace. Firma musi wyeliminować jeszcze poważną dziurę w programach Acrobat i Reader. Na jej temat, a także sposobach ochrony informowaliśmy dwa tygodnie temu.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)