Adobe: Flash coraz bardziej popularny

Adobe: Flash coraz bardziej popularny

17.11.2010 12:57

Zdaniem szefa firmy Adobe głosy o końcu epoki Flasha są mocno przesadzone. Technologia ma się dobrze i wciąż zdobywa popularność wśród kolejnych użytkowników.

Shantanu Narayen, szef Adobe, udzielił wypowiedzi podczas trwającej w San Francisco konferencji Web 2.0. Informuje o tym serwis TechCrhunch. Chociaż rozmowa nie miała dotyczyć firmy Apple, z którą twórca Flasha ostatnio toczy ostry spór, to jednak co rusz nawiązywano do tego tematu. Narayen podkreślał, że Adobe jest za różnorodnością (obsługuje zarówno Flasha jak i HTML5), podczas gdy Apple chciałby trzymać wszystko w zamknięciu i ograniczyć prawami własnościowymi. Co ciekawe, mniej więcej to samo zarzucał jakiś czas temu firmie Adobe Steve Jobs. Zdaniem Narayena nie należy przeciwstawiać sobie Flasha i HTML5, ale stosować oba rozwiązania, co tylko wzbogaci Internet.

Z wypowiedzi szefa Adobe można było dowiedzieć się również, że liczba materiałów wyświetlanych za pomocą Flasha w Sieci gwałtownie wzrasta. Miałoby to być dowodem, że technologia sprawdza się równie dobrze, co wdrażany obecnie HTML5. Zdaniem Narayena najnowsza wersja Flash Playera przewyższyła wszystkie dotychczasowe pod względem przyjęcia ze strony internautów czy deweloperów. Dowiedzieliśmy się również, że trwają testy nad wprowadzeniem pełnej akceleracji sprzętowej dla Flasha w komputerach firmy Apple.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)