Adobe: Flash jest lepszy od HTML5 w smartfonach

Adobe: Flash jest lepszy od HTML5 w smartfonach

20.09.2010 16:19

Firma Adobe twierdzi, że Flash działa znacznie lepiej w smarftonach, niż promowany przez Apple’a HTML5. Na dowód tego przedstawia klip wideo.

Dyskusja na temat Flasha w smartfonach toczy się od dawna. Zdaniem firmy Apple przyszłością w urządzeniach mobilnych jest otwarty standard HTML5. Na taką tezę nie chce zgodzić się Adobe, twórca Flasha. Jeden z pracowników firmy, John Nack, zamieścił na blogu krótki klip wideo mający jego zdaniem dowodzić, że technologia rozwijana przez Adobe jest lepsza dla smartfonów, niż HTML5. Według Nacka zainstalowany w telefonie Nexus One Flash Player 10.1 pozwala na wyświetlanie 57 klatek na sekundę, podczas gdy HTML5 w tym samym aparacie osiąga prędkość 40 kl./s. W telefonie iPhone 4 zaś - tylko 22 kl./s.

Co więcej, Flash Player używa połowę energii co HTML5 w tym samym czasie. Zdaniem pracownika firmy Adobe, implementację elementu canvas można poprawić, tak aby Flash był jeszcze lepiej obsługiwany w smarftonach. Warto przy okazji zaznaczyć, że klip zamieszczony przez Nacka został nakręcony przez niezależnego internautę - Chrisa Blacka. Nie jest to więc profesjonalny test, a jedynie amatorska próba zmierzenia się z tematem, który od miesięcy stanowi kość niezgody pomiędzy firmami Adobe i Apple.

Jakie wnioski? Wojna trwa nadal...

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (36)