Adobe Ideas coraz bardziej profesjonalny

16.02.2011 18:07

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Najnowsza wersja programu Adobe Ideas 1.2, cyfrowego szkicownika dla urządzeń z systemem iOS, zbliża ten prosty szkicownik do profesjonalnego narzędzia dla grafików.

Adobe Ideas to darmowy program przeznaczone dla projektantów i grafików korzystających z iPadów i iPhone'ów. W Adobe Ideas możliwe jest szkicowanie, malowanie, tworzenie rysunków wektorowych, zapisywanie palet kolorów czy dodawanie notatek do zdjęć. Wśród narzędzi dostępnych w Adobe Ideas znajdują się pędzle o różnych rozmiarach, przystosowane do pracy na ekranie Retina, duże wirtualne płótno, pobieranie koloru i generowanie harmonijnych palet na podstawie obrazów, a wśród narzędzi wektorowych znalazła się nawet znana z Illustratora gumka.

Najciekawszą nowością w tej wersji programu jest możliwość pracy na warstwach, za którą można zapłacić z użyciem nowego systemu płatności w App Store. Użytkownik może stworzyć w projekcie do 10 warstw, zmieniać ich kolejność i przezroczystość. Dodatkowo do każdego projektu można zdefiniować jedenastą warstwę, na której umieszczony zostanie obrazek, na którym wzorowany będzie szkic. Tę dodatkową warstwę z pewnością docenią rysownicy znający bardziej rozbudowane programy do malowania, jak Corel Painter X. Ponadto najnowsza odsłona Adobe Ideas posiada możliwość prezentowania szkiców na zewnętrznym ekranie w czasie rzeczywistym, narzędzia rysowania zostały poprawione aby wyeliminować „drżenie” kresek, a pasek menu programu można przenieść na bok okna.

Najnowszą wersję Adobe Ideas można pobrać za darmo w App Store. Cena możliwości używania warstw wynosi 4,99 dolara a za możliwość ich używania można zapłacić już z poziomu programu. Więcej informacji na temat programu można znaleźć na stronie Adobe.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)