Adobe łata 17 krytycznych luk w zabezpieczeniach

Adobe łata 17 krytycznych luk w zabezpieczeniach

Wojciech Kowasz
29.06.2010 22:32

Zgodnie z zapowiedziami, Adobe wydało poprawki zabezpieczeń do programów Adobe Reader i Adobe Acrobat - w sumie załatano 17 krytycznych luk.

Poprawki okazały się na tyle ważne, że zdecydowano się nie czekać z ich wydaniem do 13 lipca, na kiedy przypada wydanie kwartalnych, planowanych aktualizacji Adobe. Oznacza to też, że kolejnych poprawek do Readera i Acrobata możemy spodziewać się dopiero w październiku - chyba, że znów wydarzy się coś nieoczekiwanego i zajdzie konieczność przyspieszenia harmonogramu.

Najważniejsza poprawka z dzisiejszego pakietu dotyczy problemu we Flashu, Readerze i Acrobacie, o którym informowaliśmy na początku czerwca. Problem ten umożliwiał zdalne wykonanie kodu poprzez otwarcie dokumentu zawierającego osadzony, spreparowany plik SWF. Po stronie Flasha luka została załatana poprzez wydanie finalnej wersji Flash Playera 10.1 kilka dni po oficjalnym wykryciu problemu, teraz natomiast dzięki wydanym dzisiaj poprawkom problem zniwelowany zostaje również w Readerze i Acrobacie. Oprócz tego Adobe w wydanej dzisiaj aktualizacji łata szereg innych luk w tych dwóch produktach. Więcej informacji na ich temat można znaleźć w oficjalnym biuletynie zabezpieczeń.

Zalecamy aktualizację wszystkim użytkownikom - można jej dokonać na wiele sposobów, na przykład zainicjować automatyczną aktualizację w programach Adobe lub pobrać plik instalacyjny aktualizacji do Adobe Reader lub Adobe Acrobat Pro bezpośrednio z naszego vortalu z działu PROGRAMY -> Dodatki -> Uaktualnienia. Zaktualizowane programy oznaczane są wersją 9.3.3. Przy okazji warto wspomnieć, że począwszy od 13 lipca Adobe zrezygnuje z bieżącego modelu dystrybucji Readera (instalator wersji 9.3, a potem oddzielne pobieranie poprawki do 9.3.3) i zacznie udostępniać do pobrania pliki instalacyjne od razu zawierające wszystkie najnowsze poprawki.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)