Adobe o drenowaniu baterii przez Flasha

Adobe o drenowaniu baterii przez Flasha

09.11.2010 13:16, aktualizacja: 10.11.2010 10:01

Kevin Lynch, dyrektor ds. technicznych Adobe, udzielił wywiadu, w którym odrzuca oskarżenia, że technologia Flash nadmiernie drenuje baterie laptopów i smartfonów.

Zdaniem Lyncha problem z zbyt dużym zużyciem energii przez Flasha właściwie nie istnieje. W wywiadzie dla serwisu Fast Company, dyrektor Adobe stwierdził, że do wyświetlania materiałów każda technologia używa więcej energii w porównaniu z niewyświetlaniem materiałów. Co więcej, HTML5 użyty do wyświetlania reklam zużywa tyle samo, a nawet więcej energii niż Flash - powiedział Lynch. Swoją wypowiedzią odniósł się pośrednio do ostatniej decyzji firmy Apple, która wycofała się z preinstalowania technologii Adobe w najnowszych laptopach MacBook Air. Powodem tego miało być między innymi drenowanie baterii komputera.

Lynch powiedział także, że Apple prowadzi przeciwko Flashowi negatywną kampanię, co może źle się skończyć przede wszystkim dla Sieci. Firma Steve’a Jobsa atakuje nie tyle Adobe, co osoby korzystające i tworzące w technologii Flash. Ograniczając sposoby wyświetlania materiałów Apple działa więc na szkodę całego Internetu. Zdaniem Lyncha Adobe nie widzi problemu w koegzystencji alternatywnych rozwiązań jak Flash i HTML5. Obsługujemy HTML - powiedział dyrektor firmy - Tworzymy narzędzia dla HTML5. To dla nas duża okazja.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (23)