Adobe o nowościach w Creative Suite 5.5

Adobe o nowościach w Creative Suite 5.5

Kuba Pawlak
11.04.2011 12:51

Od udostępnienia ostatniej wersji pakietu Creative Suite 5 minął już rok. Czy Adobe od tamtego czasu spoczęło na laurach, czy może wprowadza tak spektakularne zmiany jak te w Photoshopie CS5 zademonstrowane przez Pawła Zakrzewskiego na ubiegłorocznym HotZlocie?

Jason Levine, główny ewangelista produktów Adobe, zademonstrował na konferencji NAB Show 2011 w Las Vegas nowości jakie pojawią się w nadchodzącej wersji pakietu Production Premium CS 5.5. Oczywiście gdy mowa o pakiecie dedykowanym filmowcom, pierwsze skrzypce muszą grać takie aplikacje jak After Effects CS 5.5 czy Premiere Pro 5.5. Czym Adobe chce nas tym razem zaskoczyć? Przede wszystkim nową funkcją stabilizacji obrazu Warp Stabilizer dostępną z poziomu AE. Kolejny efekt zaimplementowany w AE 5.5, który zasługuje na uwagę to Camera Lens Blur. Pozwala on na tworzenie efektu bokeh nawet na całkowicie ostrym materiale. W przypadku narzędzia Premiere Pro CS 5.5 zoptymalizowano przede wszystkim odtwarzanie różnego typu materiałów w locie oraz dodano funkcję łączenia klipów audio i wideo nagranych z różnych urządzeń. Ponadto aplikacja Adobe Audition CS 5.5 dostępna będzie również na platformę Mac OS.

Równolegle z pokazem Premiere Pro 5.5 pojawiły się również informacje na temat nowości wprowadzonych w narzędziach wchodzących w skład pakietów Web Premium 5.5 i Design Premium 5.5. W Dreamweaverze wprowadzono wsparcie dla HTML5, biblioteki jQuery oraz arkuszy styli CSS3, w tym media queries oraz tagi video oraz svg. Zaktualizowano również silnik WebKit osadzony w Dreamweaverze. Flash CS 5.5 będzie posiadał 20 nowych przykładów aplikacji mogących wykorzystać akcelerometry oraz multitouch w urządzeniach mobilnych. Animacje i aplikacje stworzone we Flashu będą mogły dostosowywać się do nowych rozdzielczości. A jak zmiany w Photoshop CS 5.5? Bez większych fajerwerków. Adobe przygotował Adobe Touch Apps i Adobe Photoshop Touch SDK, który umożliwi deweloperom tworzenie aplikacji na urządzenia przenośne (głównie tablety) do kontrolowania Photoshop CS 5.5. Adobe za pośrednictwem App Storze udostępnił już kilka aplikacji (Adobe Eazel, Adobe Nav i Adobe Color Lava) demonstrujących możliwości jakie niosą ze sobą dotykowe urządzenia przenośne.

Czy warto zainwestować pieniądze w nowe wersje produktów Creative Suite 5.5? Na pewno jest to krok do przodu, który może zachęcić właścicieli licencji pakietów w wersjach CS2/CS3/CS4 do dokonania uaktualnienia. Niemniej użytkownicy najnowszego CS 5 z pewnością mocno się zastanowią, czy bez tych funkcji będą potrafili żyć.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)