MacOSMultimediaTworzenie i edycja filmówAdobe Premiere Pro CC
Adobe Premiere Pro CC ikona

Adobe Premiere Pro CC2022 22.6.2.2

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Adobe Premiere Pro CC to jeden z najlepszych w branży programów do montażu i produkcji filmów. Program świetnie integruje się z innymi produktami firmy Adobe, odczytuje materiały z różnych kamer i radzi sobie równie dobrze z filmami nagranymi smartfonem, GoPro, jak i profesjonalną kamerą 8K.

W Premiere Pro CC można od podstaw stworzyć profesjonalne produkcje, montując obraz i dźwięk z wielu różnych źródeł, nakładając je na siebie, a także dodawać do nich efekty i korzystać przy tym z dynamicznych masek. W ostatnich wersjach programu firma Adobe skupiała się przede wszystkim na dopracowaniu narzędzi do sterowania barwami, czego efektem jest specjalistyczna paleta Lumetri. Znajdujące się na niej narzędzia pozwalają nadać filmom wyjątkowy charakter lub precyzyjnie ujednolicić barwy między ujęciami z różnych kamer.

Przy montażu warto zwrócić uwagę na mechanizm „płynnego wycinania”, który sprawi, że ostre cięcia nie będą tak ostre. Montaż wywiadów i programów typu „gadające głowy” z kolei jest łatwiejszy dzięki możliwości płynnego dostosowania czasu wypowiedzi bez żmudnego ręcznego wycinania ciszy.

Premiere Pro CC znany jest z tego, że jego przestrzenie robocze zostały ułożone z myślą o konkretnych zadaniach. Doświadczeni użytkownicy mogą układać i zapisywać własne przestrzenie, w których wyeksponowane zostaną narzędzia najczęściej używane.

Program ma ponadto bogaty zestaw funkcji, które ułatwią „przesiadkę” z produktów konkurencji, jak Final Cut czy Avid, ma także sporo wspólnych z nimi poleceń i skrótów klawiaturowych.

Premiere Pro CC można testować bez ograniczeń przez 30 dni.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań3 338
Data aktualizacji12 wrz 2022
Rozmiar pliku0.04 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Adobe Premiere Pro CC ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)