Adobe wyda aplikacje na chromebooki – będą szybkie i proste w obsłudze

Strona głównaAdobe wyda aplikacje na chromebooki – będą szybkie i proste w obsłudze
25.01.2017 09:49
Adobe wyda aplikacje na chromebooki – będą szybkie i proste w obsłudze

Wprowadzenie do systemu Chrome OS środowiska uruchomieniowegoARC++, które pozwala na „odpalanie” niezmodyfikowanych aplikacjiAndroida z Google Play w kontekście normalnego systemowego pulpituto moment zwrotny w historii chromebooków. Miliony działającychoffline aplikacji mobilnych nagle stały się dostępne na lekkich,nowoczesnych laptopach i hybrydach – a że nie jest to tylkotechniczna ciekawostka, przekonuje decyzja Adobe. W oficjalnymkomunikacie prasowym producent Photoshopa ogłosił, żezoptymalizuje swoje androidowe apki pod kątem ich uruchamiania nachromebookach.

Już w najbliższych tygodniach w sklepie Play pojawią się nowewersje takich programów jak Photoshop Mix, Lightroom Mobile, Illustrator Draw, Photoshop Sketch, Adobe Comp CC oraz Creative CloudMobile. Wszystkie one mają wykorzystywać atuty chromebooków, tj.szybkość działania i prostotę obsługi, a ich wydanie ma pozwolićna zachęcenie użytkowników, szczególnie uczniów, dowykorzystania oprogramowania Adobe w swoich projektach artystycznych.

350194107953735617

Decyzja Adobe, dobrego przecież partnera Google, jakoś niedziwi. Raptem kilka dni temu producent Chrome OS-a potwierdził, żewszystkie chromebooki wprowadzone na rynek w 2016 roku, jak ioczywiście nowe modele otrzymają ARC++, i co za tym idzie będą wstanie uruchamiać aplikacje ze sklepu Play, a to oznacza dziesiątkimilionów urządzeń, które nagle będą mogły uruchamiaćaplikacje Adobe – i to bez żadnego „kombinowania”.

Do tego dochodzi ta nowa fala tabletów i hybrydowych laptopów2w1 z Chrome OS-em, które mają być wyposażone w narzędzienieodzowne do prac plastycznych – rysik. Trudno powiedzieć, czybędą mogły uczniom zastąpić tradycyjne tablety graficzne, aleAdobe zdaje się myśleć o takiej możliwości. W swoim komunikaciewspomniało, że później, po tej aktualizacji, wydane zostaną noweaplikacje, specjalnie na chromebooki.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)