Adobe wydaje Lightroom 3

Adobe wydaje Lightroom 3

08.06.2010 12:46, aktualizacja: 09.06.2010 12:32

Firma Adobe udostępniła kolejną aktualizację programu Lightroom 3. To narzędzie przeznaczone do importowania zdjęć z kamer cyfrowych, edytowania i tworzenia zestawień katalogów zawierających wiele fotografii.

Adobe Photoshop Lightroom to program przeznaczony dla profesjonalnych fotografów. Za jego pomocą można importować, przetwarzać, jak również zarządzać materiałami. Kolejne funkcje programu to możliwość dostosowania interfejsu do wymagań użytkownika, porównywanie podobnych zdjęć, korzystając ze zbliżeń albo dostrajanie fotografii z zachowaniem wysokiej jakości. Dzięki aplikcji Lightroom fotograf jest w stanie porównywać fotografie korzystając ze zbliżeń, co często jest przydatne w porównywaniu detali, a w profesjonalnej fotografii jest wręcz codziennością. Prócz tego program pozwala na „dostrojenie” zdjęć z zachowaniem wysokiej jakości bez utraty jakże ważnych szczegółów.

W wersji 3 programu wprowadzono szereg zmian takich jak rozwinięta redukcja szumów, korekcja obiektywu czy integracja z serwisem Flickr. Programiści informują również o zwiększonej wydajności programu, dzięki czemu obrazy wczytywane są prawie natychmiast. Dodano funkcję podglądu, a także ustawienia zapewniające szybki dostęp do funkcji sortowania i wyszukiwania obrazów. Pojawiła się obsługa plików wideo dla DSLR. Użytkownik będzie mógł tworzyć zdjęcia na podstawie nagranych klipów. Kolejne zmiany to nowe narzędzie służące do dodawania znaków wodnych, łatwiejszy import grafik, korekcja perspektywy, a także bardziej zaawansowana symulacja ziarnistości. W programie Lightroom 3 poprawiono również obsługę drukarek czy podgląd zdjęć wykonywanych z podłączonego do komputera aparatu. Dodatkowo wprowadzono ułatwienia mające na celu prostszy eksport zdjęć do plików MP4 i pokazów slajdów. Z pełną informacją na temat udostępnionych zmian można zapoznać się na stronach firmy Adobe.

Lightroom 3 będzie dostępny w Polsce na przełomie czerwca i lipca u autoryzowanych przedstawicieli firmy Adobe. Sugerowana cena detaliczna produktu dla nowych klientów wyniesie 249 euro. Cena aktualizacji dla zarejestrowanych użytkowników oprogramowania Lightroom wyniesie około 80 euro.

Wersję testową Adobe Photoshop Lightroom 3 można pobrać z naszego vortalu - dostępne są wersje dla komputerów z systemem Windows oraz Mac OS.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)